• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

SOLHAN’DA MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

20 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
896 defa okundu.
SOLHAN’DA MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

Bingöl il merkezi ve ilçelerinde olduğu gibi Solhan’da Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazına katılan vatandaşlar Mursi için dua etti.

Bingöl il Merkezi ve ilçelerinde Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı

18 Haziran 2019 Salı günü öğle namazını camide cemaatle eda eden vatandaşlar, öğle namazını müteakiben Muhammed Mursi İçin gıyabi cenaze namazı için saf tuttular.

Mısır’ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 17 Haziran günü mahkeme salonunda hayatını kaybetti.

Solhan ilçesinde şehit Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan’da da Muhammed Mursi’nin şahadeti sebebiyle gıyabi cenaze namazı kılındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, Muhammed Mursi’nin vefatı sonucunda 81 il ve ilçelerinde olduğu gibi Solhan Ulu Camii’nde öğle namazından hemen sonra halkın yoğun katılımıyla İlçe Müftüsü Muharrem Dutar tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Solhan Ulu Camiinde kılınan gıyabi cenaze namazında konuşan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, “Alemi İslam olarak Türkiye ve Mısır gibi İslam’a öncülük yapacak ve İslam ümmetinin ayağa kalkışını şahlandıracak bu iki ülkenin üzerindeki kara bulutlar oluşturan Siyonist İsrail ve Amerika emperyalisti devam ediyor. Bu şimdi olan bir hadise değildir. Bu geçmişte olan bir hadisedir. Bu Hz. Musa ve Firavun’un mücadelesidir, bu Hz. İbrahim ile Nemrut’un mücadelesidir, bu hakla batılın mücadelesidir. Mısır’da Firavun’un zulmüne uğrayan ve Firavun’un tasallutuna uğrayan Hz. Musa, Firavun’un karşısına çıkıp mücadele vermişse geçmişte Hasan El-Bena gibi, Seyyit Kutup gibi bir çok ihvanı müslimin üyesi ve bir çok mücahit kardeşimiz de Mısır’daki bu dengeleri değiştirecek mücadeleyi vermişlerdir. Bu geçmişte olmuştu nitekim Seyyit Kutup’u şehit ettiler. İhvanı mülimin’in kurucusu Hasan El-Bena’yı şehit ettiler ve bugün yapılan bir hadise altı yıldır tek başına bir hücrede mahkum olan, idamla yargılanan ilk seçilmiş Reis’i Cumhur Hafız, Profesör olan ve çok cihat ruhu olan bu devlet adamını dün mahkeme salonunda şehit ettiler. İfade verirken ruhunu Allah’a teslim etti. O şöyle diyordu; ‘önderimiz Hz. Muhammed’dir. Rehberimiz Kur’an’ı Kerimdir. Yolumuz Allah’ın yolu cihattır.’  Biz bugün zalimin yanında değil mazlumun yanında olduğumuzu gösterdik. Seyyit Kutup gibi, Hasan El-Bena gibi nice mücahitler hiç bir zaman eksik olmayacaktır. Bizler bu mücadelenin içinde olduğumuz sürece bu şahadetler elbette olacaktır ama inşallah bu şahadetler alemi İslam’ın uyanışına vesile olacaktır.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN