• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN’DA KAYMAKAMLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI

27 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
957 defa okundu.
SOLHAN’DA KAYMAKAMLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI

Solhan Kaymakamlığı’nca geleneksel olarak düzenlenen “Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvası” başladı. Geçtiğimiz hafta başlayan turnuva, bu hafta oynanacak karşılaşmalar ile devam edecek. Haftaya ise final müsabakaları oynanacak?

 Spor yapmak isteyen herkese fırsat vermek, yetişkin, genç ve çocuklarımızı spora kanalize etmek amacıyla düzenlenecek voleybol turnuvası ile ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cemal Esen, turnuvanın amacı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sporu sevdirmek, alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkınlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen saygılı kurallara riayet eden erdemli sporcular yetiştirmek ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla, ilçemizde her yıl olduğu gibi bu yılda Kaymakamlık Kupası voleybol turnuvasını düzenlenmektedir.”

Her yıl düzenlenen Kaymakamlık Voleybol Turnuvası bu yıl da başladığını belirten Esen, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Mahalle, Köy ve STK takımları arasında tertiplemeyi amaçladıkları turnuva için 8 takımın başvuruda bulunduğunu ve 14 Nisan 2015 günü takımlar arasında kura çekilip turnuvaya 17 Nisan 2015 Cuma günü başlandığını belirtti.

TURNUVA, İKİ GRUP HALİNDE OYNANACAK

Voleybol dalında yapılacak olan turnuvaya tüm kamu kurum ve kuruşları, mahalle ve köy takımları ile STK’ların katılması imkânı sunulduğunu ve bu kapsamda gerekli yazışmaların yapılıp katılımı beklediklerini ancak toplam 8 takımın turnuvaya katıldığını belirten Esen, “Kurumların takım oluşturmasında dışarıdan alacağı sporcu sayısında sınır koymadık. Ancak Profesyonel lisansı olan sporcu takımda yer alamayacaktır. Takımlar, Kurum amiri, Mahalle, Köy Muhtarlıkları ve STK’ların temsilcileri sorumluluğunda olacaktır. Bu şartlar ile başlatılan turnuva kurasının çekilmesi ile 8 takım A ve B olmak üzere iki ayrı grupta mücadele edecektir” dedi.

Turnuvanın tek devreli lig usulü olduğunu söyleyen Esen, Turnuvada uluslararası kuralların uygulanacağını ve Solhan’da ikamet etmeyen sporcunun takım listesinde olamayacağını belirtirken ikameti Solhan’da olmayan bir sporcunun takımda yer alması durumunda takımın turnuvadan ihraç edileceğini belirtti.

TURNUVADA İKİ MAÇ OYNANDI  

14 Nisan 2015 günü yapılan kura sonucu belirlenen grup maçları, 17 Nisan 2015 Cuma günü saat 15.00’da İlçe Tarım Spor ile İMKB Arakonak takımları arasında oynanan karşılaşma ile başladı.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salonu’nda oynanan karşılaşmada ilk seti İMKB Arakonak 25-20 ikinci seti ise 25-22 kazanırken maçın üçüncü setini ise İlçe Tarım Spor 25-20 ve dördüncü seti de 25-17 kazanarak setlerde 2-2 eşitliği sağladı. Maçın son setinde ise tekrar oyun üstünlüğünü elde eden İMKB Arakonak aldığı sayılar ile seti 15-11 tamamlayıp ilk maçını 3-2 kazandı.

İlçe Tarım Spor ile İMKB Arakonak maçının ardından Hükümet Konağı takımı ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılaştılar. Karşılaşmanın ilk setini Hükümet Konağı takımı 25-16, ikinci setini ise 25-14 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti. Maçın üçüncü setinde mücadeleyi elinden bırakmayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu seti 25-22 kazanarak farkı bire indirdi. Maçın dördüncü setini ise yine Hükümet Konağı takımı 25-17 alarak maçı 3-1 kazanan taraf oldu.

BU HAFTA OYNANACAK KARŞILAŞMALAR

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’ın da izlediği A Grubu ilk maçları tamamlandı. Turnuvada bu hafta oynanacak karşılaşmalar ise şöyle:

20 Nisan 2015 Pazartesi günü Saat 15:00’da B grubunda Kalehan Enerji ile Yeni Mahalle Gençlik karşılaşacak. Bu maçın ardından ise yine aynı grup takımlarından YİBO ile İlçe Emniyet Maçı oynanacak.

21 Nisan 2015 Salı günü Saat 15:00’da A grubunda İlçe Tarım Spor ile Hükümet Konağı takımı karşılaşacak. Bu maçın ardından ise yine aynı grup takımlarından Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İMKB Arakonak Maçı oynanacak.

22 Nisan 2015 Çarşamba günü Saat 15:00’da B grubunda Kalehan Enerji ile İlçe Emniyet karşılaşacak. Bu maçın ardından ise yine aynı grup takımlarından YİBO ile Yeni Mahalle Gençlik Maçı oynanacak.23 Nisan 2015 Perşembe günü Saat 15:00’da A grubunda İlçe Tarım Spor ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı karşılaşacak. Bu maçın ardından ise yine aynı grup takımlarından İMKB Arakonak ile Hükümet Konağı Maçı oynanacak.

24 Nisan 2015 Cuma günü Saat 15:00’da B grubunda Kalehan Enerji ile YİBO karşılaşacak. Bu maçın ardından ise yine aynı grup takımlarından Yeni Mahalle Gençlik ile İlçe Emniyet Maçı oynanacak.

24 Nisan 2015 Cuma günü grup maçlarının tamamlanacağı turnuvanın yarı finalleri 27 Nisan Pazartesi günü saat:15.00’da ilk maç A grubunun birincisi ile B grubunun ikincisi arasında oynanacak. Bu maçın ardından ise B grubunun birincisi ile A grubunun ikincisi arasında oynanacak karşılaşma ile yarı finaller tamamlanacak.

Turnuvanın final karşılaşması ise 29 Nisan Çarşamba günü yarı final galipleri arasında oynanacak karşılaşma ile şampiyon belirlenecek. Yarı finalde mağlup olanların arasında oynanacak karşılaşma ile turnuvanın üçüncü ve dördüncü sıradaki takımları belirlenecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN