• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN’DA İŞ KAZASI: 1 ÖLÜ

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1643 defa okundu.
SOLHAN’DA İŞ KAZASI: 1 ÖLÜ

Solhan- Genç Demiryolu yapımında çalışan Erhan Kaya, içinde bulunduğu aracın devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. Solhan Devlet Hastanesi’ne getirilen Kaya’nın cesedi burada yapılan otopsiden sonra ailesine teslim edildiği öğrenildi.

 Alınan bilgiye göre, olay 8 Ağustos 2015 Cumartesi günü Solhan Düzağaç Köyü 33’üncü tünelin çıkışında meydana geldi.

Tünelin çıkışında bulunan viyadük ayağı ile tünel arasındaki bölümde dolgu çalışması yapan kamyonu yükleyen iş makinesi operatörü Erhan Kaya (24), kamyon ile dolgu alanına gitti. Tünelden geçip viyadük ayağına dolgu malzemesini boşaltmaya çalışan kamyon şoförünün kamyon kapısının açılmaması üzerine kamyondan indiği, kapıyı açmaya yöneldiğinde kamyonun arka üstü takla attığı ve viyadük ayağına düştüğü belirtilirken kamyonun takla attığında kamyonun içinde Cengiz Özaltın Palu Demiryolu Adi Ortaklığı firma çalışanlarından Erhan Kaya’nın bulunduğu öğrenildi.

Olayın duyulması ile olay yerine giden firma çalışanları ve Acil 112 ekiplerince Kamyon’da bulunan Erhan Kaya çıkarılıp Solhan Devlet Hastanesi’ne getirildiği ancak Kaya’nın hayatını kaybettiği belirtilirken Solhan Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk incelemenin akabinde Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderilip burada yapılan otopsiden sonra cenazenin ailesine teslim edildiği ve Elazığ ili Kovancılar İlçesi’ne götürülerek burada defin edildiği öğrenildi.

SOLHAN’DA TEK AMBULANS GÖREVLİ

Geçtiğimiz Hafta Pazartesi ve Cumartesi günleri Solhan’da iki ölümlü kaza meydana geldi. Pazartesi günü erken saatlerinde Kale Köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazası ile Cumartesi günü meydana gelen iş kazasında Acil 112 ambulansların Bingöl’den sevk edildiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 3 ambulansı bulunan Solhan acil 112’de sadece bir ekibin hafta sonu görevlendirildiğinden hafta sonu olan vakalarda Ambulansların Bingöl’den sevk edildiği öğrenildi. Yetkililerin bu konuyu tekrar değerlendirmeleri gerektiğini aktaran ve ambulansın vakalara yakınlığının önemine değinen vatandaşlar, sağlığın ihmale gelemeyeceğine dikkat çektiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN