• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN’DA İNTERNET KAFELER DENETLENDİ

14 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1114 defa okundu.
SOLHAN’DA İNTERNET KAFELER DENETLENDİ

Solhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından ilçedeki ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcıları denetimleri yapıldı. Yapılan denetim sonucunda internet kafelerin eksikliklerinin giderildiği öğrenildi.

İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkındaki Yönetmeliğin Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ve işyerlerinde uyulması gereken kurallarda yer alan yükümlülük ve şartlar açısından, genel güvenlik ve asayiş yönünden denetlenmesi için Solhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından internet kafe denetimleri yapıldı.

Solhan Kaymakamlığı Yazı İşleri Şefi Ömer Özcan Aydın’nın başkanlığında, Solhan Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru Murat Rustemoğulları, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Memuru İsa Cin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Hüseyin Artunç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Seyfettin Seyfioğlu ve Toplum Sağlığı Merkezi Çevre Sağlığı Teknisyeni Necati Ünal’dan oluşan komisyon tarafından denetimler gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta komisyon tarafından İnternet kafe işletmecilerinin cezai müeyyidelere maruz kalmamaları için yapılan denetimlerde; internet kafe işletmecilerine yönetmelik hükümleri tebliğ edilip uyulması gereken kurallar hatırlatıldı.

Kaymakamlık Makamının ilgili kanunun hassasiyetle uygulanması, çocuklarımızın ve gençliğimizin korunması konusunda verilen talimatları üzerine çocuklarımız üzerinde etkisini gün geçtikçe artıran internet kafelerin daha güvenilir, daha nezih yerler haline gelmesi yolunda çalışmalar devam ediyor.

İşletmecilere gerekli bilgilendirme ve uyarılarda bulunan Kaymakamlık İnternet Cafeleri Denetleme ve Kontrol Komisyon Başkanı Ömer Özcan Aydın; 12 yaşından küçük çocukların ancak, yanlarında veli veya vasileriyle işyerlerine girebileceklerini ve 12-15 yaşlarındaki gençlerin yanlarında veli veya vasileri olmadan saat 20.00’den sonra işyerlerine alınmayacaklarını hatırlattı.

Yükümlülüklere aykırı hareket ettiği belirlenen ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarına, mülki idare amiri tarafından Üç bin Türk Lirasından Onbeşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezasının verilebileceğini hatırlatan Aydın; denetim komisyonu olarak konu üzerinde titizlikle duracaklarını belirtirken denetimlerde işyeri işletme izin belgesi/ ruhsat ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından sunulan flitleme programlarının kurulmasının sağladıklarını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN