• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
 • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
 • BINGOL:
 • Güneş: 4:58
 • Öğle: 12:25
 • İkindi: 16:19
 • Akşam: 19:33
 • Yatsı: 21:17

SOLHAN’DA İLK KEZ HÜSN-İ HAT KURSU AÇILIYOR

5 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1188 defa okundu.
SOLHAN’DA İLK KEZ HÜSN-İ HAT KURSU AÇILIYOR

Açtığı sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve mesleki kurslar ile gündemde olan Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Solhan’da bir ilki daha gerçekleştirmek için harekete geçti. Solhan’da ilk kez Hüsn-i Hat kursu açılması planlanıyor.

Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Solhan’da açtığı sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve mesleki kurslar ile çalışmalarına devam ederken bu çalışmalar halk nazarında da taktir ile karşılanıyor.

Her yıl açılan kurslarda usta öğreticilere istihdam sağlayıp aile ekonomisine katkı sağlayan Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, açtığı kurslar ile kursiyerlerin ise meslek sahibi olmalarına imkân sunuyor.

İlçede açtığı sürekli kursların yanında zaman zaman yeni alanlarda da kurslar açarak farklılıklar yaşatan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Solhan’da ilk kez Hüsn-i Hat kursu açmayı planlıyor.

Solhan’da açılması planlanan Hüsn-i Hat kursu ile ilgili yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “Kurumumuz bünyesinde Solhan’da ilk defa Hüsn-i Hat kursu açılması planlanmaktadır.Hüsn-i hat, estetik ve geometrik kurallara bağlı kalarak güzel yazı yazma sanatıdır. Ancak genellikle İslâm dinine has kutsal metinlerin yazımı için kullanılan bir tabirdir. Dinsel metinleri güzel yazma ve bunu öğretme yetkinliğine sahip sanatçıya hattat, bu sanata da hattatlık (Hüsn-i Hat) denilmiştir.”

HÜSN-İ HAT KURSU HAKKINDA BİLGİ

Bu güzel sanatı yaşatmak adına Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılması planlanan Hüsn-i Hat kursu duyurusunda şu bilgiler paylaşıldı:

 1. Kurs, Şubat ayının 2. haftasında başlayacak şekilde planlanmıştır.
 2. Kursa 15 yaş ve üzeri kişiler kayıt yaptırabilir.
 3. Kursun süresi 264 saattir.
 4. Kursumuz Solhan Sağlık Hizmetleri MYO´da açılacaktır.
 5. Başvuru sayısı yeterli olmayan kurslar açılamayacaktır. En az 12 kişi olmalıdır.
 6. Kursumuzda haftada 3 gün ders yapılacaktır. Kurs süresince derslere devam zorunluluğu vardır.
 7. Kurs günleri ve saatleri başvuracak olan kursiyerlere SMS ile bildirilecektir. Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN