• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

SOLHAN’DA İKİ OKUL BEYAZ BAYRAK ALDI

10 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1035 defa okundu.
SOLHAN’DA İKİ OKUL BEYAZ BAYRAK ALDI

‘Temiz Okul Sağlıklı Okul Projesi’ kapsamında temizlik ve hijyen kriterlerini uyguladığı belirlenen 26 okul Beyaz Bayrak ile ödüllendirildi. Solhan’da bu kapsamda Solhan Yeşilova Anaokulu ile Yüzen Ada Anaokulu ödüle layık görüldü.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derecede ve türdeki okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak işbirliği protokolü kapsamında TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu’nda Beyaz Bayrak ödül töreni yapıldı.

Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vedat Söyiler, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

“ÇOK YÖNLÜ EĞİTİMİ HEDEFLİYORUZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Engin, ‘Temiz Okul Sağlıklı Okul Projesi’ni önemsediklerini söyledi.

Engin, “Çocuklarımızın eğitimini gerçekleştirirken tek yönlü bir eğitimden ziyade çok yönlü eğitimi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin tek boyutu yetişmemesi için çabalıyoruz. Emanet olarak aldığımız yavrularımıza, evdeki gibi çok temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız bütün okullarımızı bu anlamda en iyi şekilde düzenlemektir. Eğitim öğretim acısından uygun ortamlar sağlamaktır. Bu projeyle öğrencilerimize temizliği bir değer olarak kazandırıyoruz. Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokol çerçevesinde çok güzel çalışmalar yapıldı. İlimizde pek çok okulumuz bu anlamda sertifikalar aldı. Bu yıl da 26 okulumuz, temizlik açıcından, hijyen açısından kriterlere uygun okullar olduğu tespit edildi. Bu okullarımıza belgelerini ve ödüllerini vereceğiz. Hedefimiz, ilimizdeki tüm okulların bu sertifikayı almalarını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

“BESLENME DOSTU OKUL’ DİYE BİR PROJEMİZ DAHA VAR”

Bingöl’de beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların sayısının gün geçtikçe arttığını belirten İl Halk Sağlığı Müdürü Söyiler ise, “Beslenme Dostu Okul’ diye bir projemiz daha var. Bu projemizin sertifikası da Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Sağlığı Kurumu tarafından veriliyor. Bu yıl bir okulumuz Beyaz Bayrak ile birlikte Beslenme Dostu Okul sertifikasını almaya hak kazandı. İnşallah diğer okullarımız da bu sertifikayı alır” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 26 okula sertifikaları, Milli Eğitim Müdürü Engin ve İl Halk Sağlığı Müdürü Söyiler tarafından verildi.

Proje kapsamında 2014,2015 ve 2016 yıllarında toplamda 57 okulun Beyaz Bayrak almaya hak kazandığı belirtildi.

SOLHAN’DA İKİ OKUL BEYAZ BAYRAK ALDI

12-27 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen denetlemeler sonucunda bu yıl ilimizde Beyaz Bayrak Sertifikası Almaya Hak Kazanan Okullar:

Balpeteği Anaokulu, Kardelen Anaokulu, Papatyalar Anaokulu, Solhan Yeşilova Anaokulu, Turgut Özal Anaokulu, Yüzen Ada Anaokulu, Ayten Tekışık İlköğretim Kurumu, Ilıcalar İlköğretim Kurumu, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezi, Çamlık İlkokulu, Nuri Özaltın İlkokulu, Şekerpınar İlkokulu, Şehit Serkan Gencer İlkokulu, İMKB Ekinyolu İlkokulu ve Ortaokulu, İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu, İMKB Gözeler Haraba Ortaokulu, Sudüğünü Ortaokulu, Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu, Turgut Özal Ortaokulu, TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu, Vali Güner Orbay Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Bingöl Güzel Sanatlar Lisesi, Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi.

Beslenme Dostu Okul Sertifikası Almaya Hak Kazanan Okul:Turgut Özal Anaokulu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN