• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN’DA İKİ KÖY’DE YASAK BÖLGE UYGULAMASI OLACAK

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1085 defa okundu.
SOLHAN’DA İKİ KÖY’DE YASAK BÖLGE UYGULAMASI OLACAK

Solhan’da iki köyün de içinde bulunduğu Bingöl’de 6 alanda bulunan birçok bölgede, geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi. 3 Aralık 2015 günü süresi dolan uygulama, Bingöl Valiliği’nce alınan yeni kararla 5-19 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak.

 Bingöl Valiliği, başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin terör ve yıldırma eylemlerinin kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediğini gerekçe göstererek 6 alanda geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyurdu. Bu bölgelerden biri de Solhan’a bağlı Yenibaşak-Doğuyeli köylerinin de içinde bulunduğu bölge olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır” denildi.

YASAKLAR 14 GÜN SÜRECEK!

Açıklamada, güvenliği sağlamak için 5-19 Aralık 2015 tarihleri arasında giriş yasağı uygulanacak bölgeler şöyle sıralandı:

Bingöl İl Merkezi Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında buluna; Ortaçanak Bölgesi ve Hasar Yaylası ve Hasar Tepe Bölgesi.

Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Aysaklı-Maltepe Vadisi ve Aktaş-Çatmaoluk (Sevkar) Bölgesi.

Genç İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Sağgöze Bölgesi, Büyükçağ Bölgesi, Yeniyazı Bölgesi, Dikpınar Bölgesi, Derman Bölgesi ve Şekeran Bölgesi.

Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Hasanova ve Hışhışak Deresi Bölgeleri.

Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi.

Yayladere İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Horivanik-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi) Bölgelisi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN