• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Solhan’da Doktor Talebi

20 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1458 defa okundu.
Solhan’da Doktor Talebi

Solhan Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmadığını dile getiren vatandaşlar, Uzman hekim olmayışından dolayı mağduriyetin yaşandığını dile getirdiler.

D grubu hastane olmasından dolayı 2 Aile Hekimi Uzmanı, 1 Anestezi Uzmanı, 1 Genel Cerrahi Uzmanı, 1 Dâhiliye Uzmanı ve 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı kadrosu olan Solhan Devlet Hastanesi’nde Anestezi Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı ve Dâhiliye Uzmanı’nın görev yaptığı öğrenildi.

Özellikle Aile Sağlığı Merkezlerinin açılmasından bu yana Solhan Devlet Hastanesi’nde bulunan Aile Hekimi Uzmanlığı kadrosuna pek atamanın olmadığı diğer polikliniklerde de zaman zaman kadro açılmamasından dolayı hekim sıkıntısı yaşandığı belirtildi.

Solhan Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmadığını dile getiren vatandaşlar, Uzman hekim olmayışından dolayı mağduriyetin yaşandığını dile getirdiler.

Hastane’de görev yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı’nın tayinin çıktığı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’nda iki dönemdir kadrosunun açılmamasından dolayı atamanın yapılmadığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 59. Devlet Hizmet Hükümlülüğü kurasında Solhan Devlet Hastanesi’ne Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve bir Pratisyen Hekim kadrosunun açıldığı belirtilirken Çocuk Hastalıkları Uzmanı için 59. Devlet Hizmet Hükümlülüğü kurasında kadro açılmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 3 pratisyen hekimin görev yaptığı Solhan Devlet Hastanesi’nde doktor sıkıntısı yaşandığından Bingöl Kamu Hastaneler Birliği Sekreterliği tarafından görevlendirme ile sıkıntı giderilirken boş olan Çocuk hastalıkları Uzmanı için de aynı yolla sorunun çözülmeye çalışılacak.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN