• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

SOLHAN’DA BİR KİŞİ DAHA AÇIĞA ALINDI

1 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1482 defa okundu.
SOLHAN’DA BİR KİŞİ DAHA AÇIĞA ALINDI

Türkiye genelinde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, geçtiğimiz hafta Solhan’da 15 kamu personelinin açığa alındığı öğrenilirken bu hafta bir diyanet personelinin daha açığa alındığı öğrenildi. Sağlık kurumlarında ise Solhan’da kimsenin açığa alınmadığı belirtiliyor. Soruşturma kapsamında Bingöl’de tutuklananların sayısı 18’e yükselirken kamu kurumlarındaki görevlerinden uzaklaştırılanların sayısı ise 200’ü aştı.

Türkiye’de demokratik hukuk düzenine, kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine ve milli iradeye yönelik darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Solhan’da geçtiğimiz hafta haklarında inceleme ve soruşturma yapılmak üzere; 8 Emniyet, 6 Milli Eğitim ve 1 Müftülük olmak üzere toplam 15 kamu görevlisi açığa alınırken bu hafta diyanet personeli bir kişi ile Solhan’dan toplam 16 kişinin açığa alındığı belirtiliyor. Bu açığa alınma ile birlikte Solhan İlçe Müftülüğü bünyesinde çalışanlardan açığa alınanların sayısı 2 oldu. Solhan’da henüz gözaltı ya da tutuklama ile ilgili bilgi bulunmuyor.

Paralel yapıyla ilgisinin bulunduğu tespit edilen şahıslarla ilgili başlatılan idari soruşturma sürüyor.

FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Kiğı Kaymakamı Mehmet Ayhan’ın ardından Yayladere Kaymakamı Uğur Akmeşe’nin de tutuklandığı basında yer aldı.

Soruşturma kapsamında Bingöl’de tutuklananların sayısı 18’e yükselirken kamu kurumlarındaki görevlerinden uzaklaştırılanların sayısı ise 200’ü aştı.

SAĞLIK’TA AÇIĞA ALMALAR BAŞLADI

Kamuda başlayan FETÖ ayıklamasında gözlerin çevrildiği Sağlık Bakanlığı’nda da çok sayıda kişi açığa alındı. Bingöl’de bu rakam 24 oldu. Sayının artabileceği belirtilirken Solhan’da sağlık alanında henüz açığa alınan kimsenin olmadığı öğrenildi.

Bingöl’de yerel yayın yapan Bingöl Online Gazetesi’nin özel haberi göre, “Sağlık Bakanlığı’nca yürütülen çalışmalar kapsamında Bingöl geneli 24 sağlık görevlisi açığa alındı. İl Sağlık Müdürlüğü’nde 1, Halk Sağlığı Kurumu’nda 4, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde (il geneli tüm hastaneler dahil) 19 kişi açığa alındı. Bunlardan 3’ünün doktor, 4’ünün idari personel, 12’sinin de sağlık çalışanı olduğu öğrenildi. İlk tespitlerin ardından açığa alınanların sayısının önümüzdeki günlerde daha da artabileceği belirtiliyor.”

Soruşturma kapsamında Solhan’da sağlık alanında henüz açığa alına kimsenin olmadığı öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN