• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

SOLHAN’DA AYAK TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ

14 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
309 defa okundu.
SOLHAN’DA AYAK TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ

Solhan Belediyesi tarafından Solhan’da ilk kez ayak tenisi turnuvası düzenlendi. Düzenlenen organizasyonu Ayaktenisi Bingöl İl temsilciliği koordine ederken Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’de destek verdi.

Solhan’da ilkkez Ayak Tenisi Turnuvası düzenlendi. Solhan Belediyesi tarafından düzenlenen turnuva; Ayaktenisi Bingöl İl Temsilcisi tarafından koordine edilirken Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü de destek verdi.

4 kişiden oluşacak şekilde 12 Takımın katıldığı; 13-14 Temmuz 2021 tarihlerinde grup müsabakaları oynanan turnuvanın yarı final ve final müsabakaları ise 15 Temmuz 2021 Perşembe günü oynanacak. Müsabakalar sonrasında düzenlenecek tören ile dereceye girenlere kupa, madalya ve hediyeler verilecek.

Turnuva hakkında bilgi aldığımız Ayaktenisi Bingöl İl Temsilcisi Serdar Demir, bu turnuvanın bir ilk olduğunu ve Kurban Bayramı sonrasında Bingöl’de daha kapsamlı bir turnuva düzenleneceğini aktardı.

Türkiye’de Ayaktenisi Federasyonu’nun Mart 2021’de kurulduğunu ve akabinde illere temsilcilik verildiğini ve Bingöl İl temsilciliğinin de kendisine verildiğini aktaran Serdar Demir,  “Federasyonumuz kurulup il temsilciliği verildikten sonra faaliyetlere başladık. Federasyonumuz tarafından ilk resmi turnuva Antalya Alanya’da yapıldı. Bingöl ekibi olarak katılıp Türkiye 3’üncüsü olduk. Bingöl’de de ilk olarak Solhan Belediyesi tarafından Ayaktenisi turnuvası yapıldı. Bizler de Ayaktenisi Bingöl İl Temsilciliği olarak turnuvanın yapılmasını koordine ediyoruz. Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü de destek verdi. Wesar Kafe de il temsilciliğimizin pankart sponsorluğunu yaptı. 12 takım katıldı. Salı ve Çarşamba günleri grup müsabakaları yapıldı. Perşembe günü de final müsabakaları yapılarak turnuva tamamlanıp dereceye giren takımlarımıza kupa, madalya ve hediyeler verilecektir. Solhan Belediyesi desteği ile yapılan bu turnuva için öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sayın Zülfü Çalışkan ve emeği keçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Bingöl’de ilk turnuvayı yapıyoruz. Kurban Bayramı sonrasında Bingöl’de federasyon olarak geniş kapsamlı bir turnuva yapmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdullah Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN