• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

SOLHAN’DA 7 KİŞİ TUTUKLANDI!

8 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1783 defa okundu.
SOLHAN’DA 7 KİŞİ TUTUKLANDI!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde olduğu gibi Solhan’da da başlatılan Fettulahçı Terör Örgütü/Paralel Devler Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırma, gözaltı ve tutuklamalar meydana geldi. Kaymakam Okumuş, Solhan’da soruşturma kapsamında 7 polis memurunun tutuklandığını belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde olduğu gibi Solhan’da da başlatılan Fettulahçı Terör Örgütü/Paralel Devler Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırma, gözaltı ve tutuklamalar meydana geldi.

Soruşturma kapsamında Solhan’da açığa alınan 8 polis memurunun göz altına alındığını ve yapılan soruşturma sonucunda 7’sinin tutuklandığını belirten Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, açışa alındıktan sonra göz altına alınan öğretmen ve din görevlilerinin serbest bırakıldığını ancak soruşturmaların devam ettiğini belirtti.

Solhan’da soruşturma kapsamında Dinamizm Gençlik ve Spor Derneği’ne ait bir yerin kapatılıp eşyalarına el konulduğunu belirten Kaymakam Okumuş, Boğlan Mahallesi’nde FETÖ ile bağlantılı olan bir yapının da tapusuna şerh konulduğunu belirtti.

BİNGÖL’DE 47 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş imzasıyla yapılan açıklamada, 47 kişi hakkında tutuklama kararı verildiği belirtildi.

Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan hazırlık soruşturması kapsamında FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantıları tespit edilen 31 polis memuru, 2 memur, 3 rütbeli askeri personel ve 11 sivil kişiler ile ilgili Bingöl Sulh Ceza Hâkimliği kararı ile arama ve el koyma kararlı icra edilmiş, bu şahıslar Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmış ve haklarında tutuklama kararı verilmiştir. 12 polis memuru, 1 memur, 3 rütbeli askeri personel ve 7 sivil kişi hakkında adli kontrol kararı, 6 askeri personel hakkında ise yakalama kararı çıkarılmış olup haklarındaki yasal sürecin devam etmekte olduğu, Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik olarak başlatılan hazırlık soruşturmaları çok yönlü olarak devam etmektedir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN