• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

Solhan’da 50 Çocuk Sünnet Edildi

28 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1047 defa okundu.
Solhan’da 50 Çocuk Sünnet Edildi

Solhan’da maddi durumu iyi olmayan ailelerin 50 çocuğu, Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediye Başkanlığı ve Solhan Devlet Hastanesi’nin ortaklaşa yaptıkları organizasyonda sünnet oldu.

 Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediye Başkanlığı ve Solhan Devlet Hastanesi’nin ortaklaşa yaptıkları organizasyon ile maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları sünnet edildi.

21 Nisan 2014 Pazartesi günü Solhan Devlet Hastanesinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için yapılan Sünnet Törenine Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Sağlam, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Sesli, Bingöl Kamu Hastaneler Birliği İdari İşler Başkanı Nedim Hant, Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Karabulut, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, kurum amirler ve sünnet edilen çocukların aileleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Solhan Devlet Hastanesi Müdürü İrfan Yakışık; “Solhan’da maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına sünnet imkânı sunmak için bu organizasyonu gerçekleştirdik. Solhan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Hastane olarak bu organizasyonu tertip ettik. Solhan Devlet Hastanesi olarak başta Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız, emeği geçen herkese ve organizasyona katılan misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kaymakam Aydın ve Başkan Yıldız, organizasyonda emeği geçenleri kutlarken organizasyonun ilçe adına güzel bir çalışma olduğunu aktardılar.

Sünnet olan çocukları ziyaret eden Kaymakam Aydın ve beraberindekiler, çocuklara geçmiş olsun dileklerinde bulunup erkekliğe ilk adım atmalarından dolayı tebrik ederken çeşitli hediyeler ve takılar verdiler.

21 Nisan 2014 Pazartesi başlayan sünnet organizasyonu 23 Nisan Çocuk bayramı gününe kadar devam etti ve organizasyon kapsamında 50 çocuk sünnet edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN