• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN’DA 4 KÖY YOLLU KAPALI

14 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1548 defa okundu.
SOLHAN’DA 4 KÖY YOLLU KAPALI

Solhan’da Salı günü gün boyu devam eden ve Çarşamba günü sabaha kadar süren kar yağışının kapattığı köy yollarında zorlu çalışmalar devam ederken Solhan’a bağlı 27 köy yolundan 22’si açıldı. Göksü Köyü yolu ile heyelandan dolayı kapanan Kale, Aslanbeyli, İnandık ve Doğuyeli Köy yollanın da açılmadığı öğrenildi.

Kar yağışından dolayı kapanan köy yollarında çalışmalar devam ediyor. Bu yıl geçmiş yıllara göre geç gelen kar, etkili olunca hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Salı günü gün boyu süren ve etkisini devam ettirip Çarşamba günü de sabaha kadar etkili yağan ve gün içinde de hafif bir şekilde devam eden kar yağışından dolayı Solhan’da köy yolları ulaşıma kapandı.

Kardan dolayı kapanan yollarda gece gündüz ara vermeden çalışmalara devam ettiklerini belirten İl Özel İdaresi Solhan Yol Şantiyesi Şefi Muhittin Dengeşik, Kar yağışının Çarşamba günü sabaha kadar aralıksız devam ettiğinden yolların ulaşıma kapandığını ve yol açmak için çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Çarşamba günü başlayan yol açma çalışmalarının devam ettiğini belirten Dengeşik, Solhan’a bağlı 22 köy yolunun ulaşıma açıldığını ve bağlı mezralarda da çoğunluğun ulaşıma açıldığını belirtti.

Solhan’a bağlı Göksü Köyü yolunun açılmadığını ve Pazar gününe kadar devam eden çalışmalar sonucunda Kale, Aslanbeyli, İnandık ve Doğuyeli Köy yollanın Kale Köyü Değirmendere Mezrası mevkiinde meydana gelen heyelandan dolayı 4 köy yolunun ulaşıma açılmadığını ancak çalışmaların devam ettiğini söyleyen Dengeşik, ekiplerin vatandaşların ulaşımı için çalışmalara devam ettiğini ve elektrik kesintisi yaşanan köyler ile hasta bulunan mevkilere öncelik verilerek kamu hizmetinin vatandaşlara ulaşması için İl Özel İdaresi Solhan Yol Şantiyesi ekiplerinin çalıştığını ve ekiplere teşekkür ettiğini ifade etti.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN