• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

SOLHAN’DA 4 BAĞIŞÇIYA MADALYA VERİLDİ

10 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1706 defa okundu.
SOLHAN’DA 4 BAĞIŞÇIYA MADALYA VERİLDİ

Solhan’da kan bağışına yoğun katılım olurken, düzenli kan bağışı yapan 4 kişi madalya verildi. Solhan halkının yoğun katılımı neticesinde 104 ünite kan aldıklarını söyleyen Koç, Solhan’da her kan bağışı faaliyeti gerçekleştirdiğimizde Solhan halkı her zamanki duyarlılığını tekrar gösterdi. İlgi ve alakalarından dolayı Solhan halkına çok teşekkür ederim.” dedi.

Solhan’da Kızılay’ın kan bağış aracına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Solhan’da Ziraat Bankası önündeki Kızılay kan bağış aracına gelen vatandaşlar, kan bağışına yoğun ilgi gösterirken, 4 vatandaşa ise önceki 10 bağışlarından dolayı bronz madalya takdim edildi.

Solhan ilçesinde 125 kişinin bağış için başvurup 104 ünite kan bağışı yapılırken önceki bağışlarında 10’un üzerinde katılım sağlayan 4 kişiye bronz madalya takdim edildi.

Madalya takdiminde bilgi veren Kızılay Diyarbakır Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Süleyman Koç, “Solhan Ziraat bankası önünde kan bağış aracımızla bir bağış faaliyeti gerçekleştirdik. Şuana kadar Solhan halkının yoğun katılımı neticesinde 104 ünite kan aldık. Solhan’da her kan bağışı faaliyeti gerçekleştirdiğimizde Solhan halkı her zamanki duyarlılığını tekrar gösterdi. Yapmış olduğu kan bağışları neticesinde hastanelerde umutla kan bekleyen kardeşlerimizin, bacılarımızın mağduriyetini ortadan kaldırdılar. Allah yapmış oldukları hayırları kabul eder inşallah. İlgi ve alakalarından dolayı Solhan halkına çok teşekkür ederim. Kızılay olarak kan bağışında bulunan donörlerimize madalya uygulamamız vardır. 10’uncu bağışında kişiye bronz madalya, 25’inci bağışında gümüş madalya 35’inci bağışında altın madalya 45’inci bağışında ise kendisine plaket veriyoruz. Yapmış olduğu bağışlarla onca insanın hayatını kurtarmanın adına bir hatıra, bir vefa borcu olsun diye bunlara böyle bir madalya uygulaması gerçekleştirdik bugün ki faaliyetimizde ise Solhan ilçesindeki faaliyetimizde 10’uncu bağışlarında bulunan vatandaşlarımızın kendilerine madalyalarını takdim ettik. Bugün 4 kişiye madalya verdik.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşları teşvik etmek için madalyayı kabul ettiğini söyleyen Fırat Yardımcı; “Hem kendi sağlıkları için, hem de ihtiyaç olduğunda hastalara ve yaralılara destek olmaları adına bütün vatandaşları kan bağışı yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN