• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

SOLHAN’DA 320 ÇOCUĞA ‘UMUT ÇANTASI’ DAĞITILDI

21 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1593 defa okundu.
SOLHAN’DA 320 ÇOCUĞA ‘UMUT ÇANTASI’ DAĞITILDI

İHH İnsani Yardım Vakfı eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yetim çocuklarımız için her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de kırtasiye yardımı gerçekleştiriyor. İHH Solhan Şubesi, yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

 Okulların açılmasına sayılı günler kala öğrencileri okul heyecanı sardı. Yetim öğrencilerin bu heyecanlarını tatlı bir şekilde devam etmesi için İHH Solhan Şubesi, 320 yetim ve yoksul öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de ülkemizdeki ve neredeyse dünyanın her yerindeki öğrenciler için tatlı bir heyecan yaşanıyor.? Ülkemizde ve dünyanın birçok coğrafyasında bu heyecanı yaşayamadan ders zilinin çalmasını bekleyen on binlerce yetim çocuk var. Okulların açılmasına kısa bir süre kala yetimler çeşitli eğitim ihtiyaçlarının giderilmesi için hayırseverlerin yolunu gözlüyor.

İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere yönelik başlattığı kırtasiye yardımı ile ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Yetimlere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirtip şu ifadeleri kullandı: “Anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk. Bu yardımları Solhan İlçe Merkezi ve Köylerimizdeki 320 yetim ve yoksul kardeşimize ulaştırdık. Öğrenci tespiti ve yardımların dağıtımı konusunda okullarımızdan destek aldık. Yardımlar konusunda ise başta Solhan olmak üzere farklı şehirlerden hayırsever vatandaşlarımızın desteğini aldık. Yardımcı olan hayırsever vatandaşlar ve eğitim camiası çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN