• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

SOLHAN’DA 15 KİŞİ DERECEYE GİRDİ

22 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
760 defa okundu.
SOLHAN’DA 15 KİŞİ DERECEYE GİRDİ

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen umre ödüllü 2016 Kutlu Doğum Siyer Sınavı hakkında açıklamada bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, Solhan’da 457 kişinin katıldığı sınavda 15 kişinin dereceye girdiğini söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde bu yıl 5’incisi düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı yoğun bir katılım gerçekleşmişti. Solhan’da 457 kişinin katıldığı sınavda 15 kişi dereceye girmeyi başardı.

Yapılan siyer sınavında üçüncü kategoride 79 doğru, 1 yanlış ile Türkiye ikincilerinden olan Muhammed Süt tablet kazanırken, 14 kişi de çeşitli ödüller kazandı.

Solhan’da gerçekleşen siyer sınavını değerlendiren, Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, “31 Ocak Pazar günü Türkiye geneli yapılan siyer sınavına Solhan’dan sınava dâhil olanların sayısı 457 kişi oldu. On binlerin girdiği bu sınava toplamda bin 59 kişiye ödül verilecek. Solhan’da ise dereceye girip ödül alacak kardeşlerimiz 15 kişidir. İşin aslında bu sınava giren bütün kardeşlerimiz kazanmıştır. Resulullah’ın hayatını ve evrensel mesajını anlamaya gayret sarf eden her fert, nebevi iklimden payesini almaları hasebiyle bu sınavı kazanmıştır. Lakin bu kardeşlerimiz içerisinde ayrıca bir çaba sarf edip, dereceye giren kardeşlerimiz bir takım hediyeler kazandılar. 21. Yüzyılın biçareleri olan bizler, çarelerin çaresi olan Nebevi daveti anlamak ve anlamlandırmak zorundayız. Çağımızın maddi ve manevi hastalıklarının yegane reçetesi olan “Nebevi Ahlakı”  başta nefsimize, ailemize ve toplumumuza kabullendirmek hepimizin vazifesidir. Böylesi hayırlı bir görevde emeği geçen tüm kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Ve değerli kardeşlerimizden şunu istirham ediyoruz; Evet sınav geçti lakin ilahi imtihan devam edecek, dolayısıyla bu kitapları eşimizle, dostumuzla, çocuklarımız, yakınlarımız ve öğrencilerimiz ile mütalaa edip, tekrar tekrar Resulullah’ı anlamaya gayret edelim inşallah. Rabbim, Resulullah’ın mesajını anlayıp yaşayanlardan ve onun şefaatine nail olanlardan eylesin bizleri.” diye konuştu.

Solhan’da yaklaşık beş yüz kişinin katıldığı sınavda 15 kişi dereceye girmeyi başardı.

SOLHAN’DA 15 KİŞİ DERECEYE GİRDİ

Yapılan sınavda çeşitli dereceler elde eden Solhanlılar arasında üçüncü kategoride Türkiye ikinciliği derecesinin de olduğu öğrenildi.

Siyer sınavında üçüncü kategoride 79 doğru, 1 yanlış ile Türkiye ikincilerinden olan Muhammed Süt, tablet kazanırken, yaklaşık 15 kişi de çeşitli ödüller kazandı.

Solhan’da sınava girip dereceye girenler,

  1. Kategori:

Şener Kersin

  1. Kategori:

Rukiye Süt, Fatma Güneş

  1. Kategori:

Muhammed Süt, Elif Akgül, Berfin Döğüm, Muharrem Süt, Mustafa Taşçı, Abide Kıyıcı, Kader Çelik, Rumeysa Tunç, Büşra Kaya, Abdulmelik Çoban, Yusuf Kaya ve Elif Erkmen

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN