• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN’A İKİNCİ PROJE

24 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1494 defa okundu.
SOLHAN’A İKİNCİ PROJE

Fırat Kalkınma Ajansına, Teknik Destek Programı kapsamında 22 proje başvurusunda kabul edilen 17 projeden 5’i Bingöl’e verildi. Bu projelerden birinin ise Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ‘Üretilen Tarımsal Ürünlerin Geleneksel Yöntemlerle İşlenmesi Modern Yöntemlerle Paketlenmesiyle İlgili Markalaşma Eğitimi’ projesi oldu.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl’de desteklenen 2 projeden sonra 5 projenin daha destekleneceği açıklandı.

FKA Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, FKA tarafından yürütülen Teknik Destek Programına Kasım-Aralık döneminde 22 başvurunun yapıldığı bildirildi. Açıklamada, yapılan değerlendirmeler sonucunda 17 projenin desteklenmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

Fırat Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği ile Bingöl’den kabul edilen Yayladere Su Dolum Tesisi Fizibilite ve Teknik Projelerin Hazırlanması projesi ile Solhan Belediyesi Tekstil Atölyesi projelerinden sonra açıklanan Teknik destek Programında ise Bingöl’den 5 projenin kabul edildiği açıklandı.

17 PROJE BAŞARILI BULUNDU

Teknik Desteği Değerlendirme sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Abdulvahap Yoğunlu, kabul edilen projeler ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “TRB1 Bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik olarak yapılan 22 adet proje başvurusundan, yapılan değerlendirmeler neticesinde 17 proje başarılı bulundu. Gerek uygulanacak eğitimler, gerekse de hayata geçirilecek danışmanlık hizmetleri ile programımıza başvuran bölgemiz kamu kurumları, mahalli idareleri, üniversiteleri ve diğer kurumlarında nitelikli insan kaynağının oluşturulması, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, iş güvenliğinin artırılması, kalite yönetim sistemlerinin kurulması ve yönetim süreçlerinin profesyonelleştirilmesi gibi alanlarda kurumlarımızın ihtiyaçları karşılandı. Teknik destek programımız sene boyunca başvuruya açık olup, tüm değerli yararlanıcılarımızın kendi faaliyet alanlarına ilişkin proje başvurularını yapabileceği bir program türüdür. 2018 yılı Teknik Destek programımız kapsamında 2018 boyunca 36 proje desteklenmiş olup, yararlanıcılarımızın yaklaşık olarak 540.000,00 TL tutarında danışmanlık ve eğitim hizmetinden faydalanması ön görülmektedir.  Projelerimiz hem TRB1 illerimiz olan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’ye hem de ülkemize hayırlı olsun.”

BİNGÖL’ÜN KABUL EDİLEN 5 PROJESİ

Fırak Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında açıklanan 17 projeden 5’i Bingöl’e verildi.

İşte Bingöl’ün kabul edilen 5 projesi; “Genç Belediye Başkanlığı (Genç Belediyesi Personelleri Profesyonelleşiyor), Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü (Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet ile Erken Yaşta Evlilik ve Cinsel İstismar Eğitici Eğitimi), Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü (Liderlik Eğitimi), Bingöl Üniversitesi (Travmatik Yaşantılarda Psikolojik İlkyardım ve Kriz ve Kriz Olaylarına Müdahale Eğitici Eğitimi), Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü (Üretilen Tarımsal Ürünlerin Geleneksel Yöntemlerle İşlenmesi Modern Yöntemlerle Paketlenmesiyle İlgili Markalaşma Eğitimi)”

Açıklamada; “Başarılı başvuru sahiplerinin 10 (on) gün içerisinde sözleşme için gerekli evrakları Ajans’a teslim etmeleri gerekmektedir. Evrakların teslimini müteakiben başvuru sahipleri sözleşme imzalamaya davet edileceklerdir. Sözleşmeye davet yazısının kendisine tebliğinden itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde sözleşme imzalamak üzere Ajans’a müracaat etmeyen başvuru sahipleri haklarından feragat etmiş sayılırlar.” denildi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN