• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHAN’A İKİ UZMAN HEKİM ATANDI

9 Ocak 2017
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1276 defa okundu.
SOLHAN’A İKİ UZMAN HEKİM ATANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından Bingöl ve ilçelerinde görev yapmak üzere 15 uzman, 2 pratisyen olmak üzere toplam 17 doktor ataması yapıldı. Bu kapsamda Solhan Devlet Hastanesi’ne İç Hastalıkları Uzmanı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı atamasının yapıldığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığınca gerçekleştirilen 72. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası kapsamında Bingöl genelinde ihtiyaç duyulan branşlarda görev yapmak üzere il genelinde toplam 17 doktor ataması yapıldığı öğrenildi.

Bingöl merkez ve ilçelerinde hekim ataması yapılması için belirlenen münhal kadrolara 30 Aralık 2016 tarihinde kura ile atamalar yapılarak açılan kadrolara atanan hekimlerin Ocak 2017 tarihinde başlamaları bekleniyor.

BİNGÖL’E 17 HEKİM ATANDI

Sağlık Bakanlığınca 72. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü atamalarında Bingöl’e 15 Uzman, 2 pratisyen hekim atandı.

Bu kapsamda; Solhan’a Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile İç Hastalıklar uzmanı, Karlıova’ya 1 anestezi uzmanı ve 2 pratisyen doktor, Bingöl Halk Sağlığı Labotratuvarına Tıbbi Biyoloji uzmanı, Halk Sağlığı Toplum Sağlığı Merkezine 1 uzman doktor, Bingöl Devlet Hastanesine; Gastroloji, Endokrinoloji, Biyokimya, 2 Fiziksel Rehabilitasyon Tıp, Acil Tıp Uzmanı, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine; 1 Çocuk Sağlığı uzmanı, 2 Kadın Doğum Uzmanı ve 1 tıbbi mikrobiyoloji uzmanı atandığı ve Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin talep ettiği kadrolardan sadece Metabolizma uzmanının atanmadığı öğrenildi.

Atanan doktorların 1 ay içinde görev başı yapması bekleniliyor.

GEÇİCİ GÖREV İLE HİZMET VERİLİYOR

Solhan Devlet Hastanesi’nde doktor açığı devam ediyor. 2016 yılında 71’inci dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası kapsamında Solhan’a atanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının hala göreve başlamadığı öğrenilirken Solhan’a Genel Cerrahi uzmanı açığının da uzun süredir olduğu öğrenildi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı atamasının yapılmasına rağmen göreve daha başlamamasının nedeni merak edilirken Solhan Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ile Anestezi Uzmanı kadrolarının da münhal durumdadır. Solhan Devlet Hastanesi’ne 72’nci dönem hizmet yükümlülüğü kurası kapsamında atanan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ile İç Hastalıklar Uzmanı’nın Ocak 2017 içinde göreve başlamaları beklenirken şuan bu iki dalda Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği tarafından görevlendirme ile Bingöl’den iki uzman hekimin Solhan’da görev yaptığı öğrenildi.

 

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Ataması yapılan doktorun göreve başlayabilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından ÇKYS denilen listede adının açıklanmış olması gerekir. Bu; 'bulunduğunuz kurumdan ayrılış yapıp atandığınız kurumda göreve başlamak için 15 gün süreniz var' anlamına gelir. 71. Dönem kurası sonuçlarına göre ataması yapılan doktorların büyük bir kısmı ÇKYS'de adı açıklanmadığı için göreve başlayamamaktadır. Sağlık Bakanlığı'ndan bu konuda açıklama beklenmektedir.
    11 Ocak 2017 15:38

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN