• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

SOLHAN’A İKİ ÖDÜL

26 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
974 defa okundu.
SOLHAN’A İKİ ÖDÜL

Bingöl’de faaliyet gösteren Tavz Der tarafından gelenekselleşen Bingöl Başarı Ödülleri bu yılda sahiplerini buldu. Bingöl’de düzenlenen Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a ‘Onur Ödülü’, Solhan Spor Kulübüne ise ‘Yılın Spor Takımı Ödülü’ verildi.

Bingöl’de faaliyet gösteren Tavz Der tarafından gelenekselleşen Bingöl Başarı Ödülleri bu yılda sahiplerini buldu. Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi 23 Aralık 2016 Cuma günü saat: 18.00’da Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen geceye, Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Gençlik Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Tavz Der Başkanı Murat Soysal bir konuşma yaptı. Ödüle layık görülen kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi. Ödül almaya gelen kişiler, kısa teşekkür konuşması yaptı. Solhan’a gecede iki ödül verildi.

Bingöl’de düzenlenen Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a ‘Onur Ödülü’, Solhan Spor Kulübüne ise ‘Yılın Spor Takımı Ödülü’ verildi.

“Başarı Ödülleri Gecesi”nde açılış konuşması yapan Tavz Der Başkanı Murat Soysal, “Kelimelerin coğrafyamızda yaşanan acıları tarif etmekte kifayetsiz kaldığı bu günlerde acımızı yüreğimize gömerek dik durmak zorunda olduğumuzu dosta düşmana göstermek adına bu programımızı iptal etmedik. Dünyanın dört bir yanında zulüm, kan ve gözyaşını adeta sıradanlaştıran zalimce bir düzene karşı “esas duruş”a geçmediğimizi göstermek için daha fazla çalışmamız gerektiğini göstermek üzere bu gün buradayız. Değerli misafirler, Her başarının ve her başarısızlığın bir hikâyesi vardır. Bazen başarı, ard arda yaşanmış onlarca yüzlerce başarısızlığın ardından gelir. Bazen Başarı,  sahibinin canından, malından, ailesinden kısaca hayatından ödediği bedellerle gelir. Bazen de bir hedefe ulaşmak uğruna ödenen tüm bedellere rağmen görünürde başarıya ulaşılmamış olur. Ancak bizim inancımıza göre önemli olan hayatın ve mücadelenle elde ettiğin başarılar değil, bu uğurda ortaya koyduğun çabadır. Yani önemli olan sonuç değil süreçtir. Bu boyutuyla “Başarı Ödülleri”mizin süreci göz ardı eden, sonuç odaklı değerlendirmeler yapan bir organizasyon olduğunun farkındayız. Bunun insanlığa ve memleketimize faydalı olmak uğruna bir ömür tükettiği halde çabasının karşılığı olan sonuca ulaşamayanlara haksızlık olduğunun da farkındayız. Ancak takdir edersiniz ki; hayatını ilimiz ve bölgemizin kalkınmasına adayan sayısız insanımız var. Bunların her birinin gönlümüzde edindikleri yer ve onlara karşı takdir ve minnet duygularımızı her platformda ifade ediyoruz. Bu vesileyle şehrimizde başarısını görmediğimiz, çalışmalarının farkında olmadığımız gizli kahramanlara da buradan selam göndermeyi bir borç biliyorum. Tavz-Der olarak geleneksel hale getirdiğimiz bu gece sayesinde başarılarını öne çıkarmaya çalıştığımız kişi ve kurumların sayısı her geçen gün artmaktadır. Allah izin verirse geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyon sayesinde henüz başarısını duymadığımız, farkında olmadığımız birçok hemşehrimize ödül verecek ve elde edilen başarı ile ilimizin kalkınmasında karınca misali katkı sunmaya çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

TAVZ DER ONUR ÖDÜLÜ YILDIZ’A VERİLDİ

Bingöl Başarı Ödülleri gecesinden Tavz Der Onur Ödülü Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a verildi. Ödül almak için sahneye çıkan Başkan Yıldız, kısa bir konuşma yaptı.

Katılımcıları selamlayan ve bu yıl ‘Bingöl Başarı Ödülleri’nin 8’incisini düzenleyen TavzDer’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “bir STK’nın doğru işler yaptığında aslında neler olabileceğini bu gece hepimiz bir daha görmekte ve şahit olmaktayız. Bu vesile ile tekrardan başta Tavz Der başkanı Sayın Murat Soysal kardeşim olmak üzere bütün ekibine ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. TavzDer’in onur ödülüne layık görülmek benim için ayrıca onur vericidir. Belediyecilikte üçüncü yılımızı geride bırakmak üzereyiz. Biz şöyle bakarız; makam/mevkiler gelip geçicidir. Dolayısıyla görevi bıraktığınızda arkanızda ne tür eserlerle yad edileceğiniz önemli. İnşallah bizler de bu bilinçle, bu duygular ile bizleri bu göreve getiren, bizlere teveccüh göstererek belediye başkanlığına seçen insanlara mahcup olmama adına elimizden geldiğince onlara her türlü hizmeti en iyi şekilde yapmak için çalışmalar yapıyoruz. Tüm belediye başkanlarımız aslında ödüle layık insanlardır. Belediyecilik gerçekten çok zor bir meslek ve zor bir görevdir. Ben bu ödülü tüm belediye başkanlarımız adına almak istiyorum.” İfadelerini kullandı.

 “EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ, BİZİM YANIMIZDA OLMANIZDIR”

Bingöl Başarı Ödülleri gecesinden Yılın Spor Takımı Ödülü Solhan Spor’a verildi. Solhan Kulübü yöneticileri ve sporcuları sahneye çıkıp ödül alırken kulüp adına teşekkür konuşmasını Ferhat Sönmez yaptı.

Katılımcıları selamladıktan sonra ödül gecesinde olmak ve Tavz Der tarafından yılın spor takımı ödülüne layık görülmelerinin kendilerini sonsuz mutlu ettiğini belirten Ferhat Sönmez, “Sadece bir voleybol takımı değil daha ötesinde olduğumuzu sanırım hep beraber görmüş olduk. Bu anlamda attığımız her adımda bizlere yardımcı olan, bizlere güç olan ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Solhan Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız beye, kulübün yönetim kurulu ve sporcularımız adına sonsuz teşekkür ediyorum. Özelde Solhan’ın takımı olmuş olabiliriz fakat genelde Bingöl’ü temsil eden bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi, Beşiktaş’ı buraya getirmek bu kadar yakınlaşmışken Bingöllü iş adamlarımız, siyasetçilerimiz ve esnaflarımızı bu sıkıntılı süreçte bizleri yalnız bırakmamalarını; kulübümüz yöneticileri ve sporcularımız adına temenni ediyorum. En büyük isteğimiz, bizim yanımızda olmanızdır.” İfadelerini kullandı.

Bu ödülü yalnız değil ekip olarak almak istediklerini belirten ve bundan dolayı kulüp yönetici ve sporcular ile birlikte almak istediklerini belirten Sönmez, ödüle layık gören Tavz Der ailesine teşekkür etti.

GECEDE DAĞITILAN ÖDÜLLER İSE ŞÖYLE

Yılın Akademik Başarı Ödülü: Bingöl Üniversitesi, Prof. Dr. Hasan Çiftçi

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu: Bingöl İslami Dayanışma ve Kardeşlik Kulübü, Sadullah Arpa

Yılın Eğitim Kurumu: Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Vahdettin Çiftçi

Tavzder Onur Ödülü: Abdulhakim Yıldız Solhan Belediye Başkanı

Yılın Kültürel Çalışması: Prof. Dr. Abdulaziz Beki, Divan-ı Çapakçur

Yılın Kamu Kurumu: Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Erdal Arıkan

Yılın Öğretmeni: Pınar Denli

Yılın Spor Kulübü: Solhan Voleybol Kulübü

Yılın Yatırımcısı: Mehmet liUzunyayla

Yılın Girişimcisi: Damızlık ve Koyun Yetiştiricileri Birliği Ali Kaysadu

Tebrik ve Teşekkür Plaketi: Hamza Bürçün, En Güzel Kur’-an Okuma Birincisi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN