• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN’A DOKTOR YOK!

27 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1169 defa okundu.
SOLHAN’A DOKTOR YOK!

69. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası geçtiğimiz hafta yapıldı. Solhan’ın umut bağladığı kura sonuçlarında yine beklentiler karşılanmadı. 3 uzman hekim beklentisi olan Solhan’a tek uzman hekimin bile atanmaması tepkilere neden oldu.

D Grubu Hastane olan ve bünyesinde Genel Cerrahi Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği, Aile Hekimliği Polikliniği ve Anestezi Uzmanı olması gerek Solhan Devlet Hastanesi’nde şu günlerde sadece Dahiliye ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı hekimlerinin bulunduğu öğrenildi.

Bünyesinde iki Aile Hakimliği Kadrosu bulunmasına rağmen yıllardır atama yapılmayan Solhan’da Genel Cerrahi Uzmanı, Anestezi Uzmanı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı umutları 69. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına bağlanmıştı.

Geçtiğimiz hafta açıklanan 69. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası sonuçlarında Solhan Devlet Hastanesi için beklenen üç uzmanlıktan hiç birinde atamanın gerçekleşmediği görüldü.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Solhan Devlet Hastanesi’ne yıllardır aile hekimi uzmanı atanmadığını ve o yönden beklentilerinin de artık kalmadığını belirten vatandaşlar, özellikler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile Genel Cerrahi Uzmanı atamasının yapılmamasının Solhan için hayal kırıklılığına neden olduğunu ifade ettiler.

Cerrahi müdahalelerde bulunulduğunda Anesteji Uzmanı ihtiyacının da fazlası ile görüldüğünü belirten vatandaşlar, Bingöl Merkez’e 3 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı atandığını öğrendiklerini belirtip şu ifadeleri kullandılar: “Bir ilçe hastanesi ve yıllardır belli aralıklarla doktor sıkıntısı yaşanıyor. Siyasilerimiz ve devlet yetkililerimiz her seferinde hastane nimetlerini anlata anlata bitiremiyorlar ancak doktor eksikliği konusunda bir somut adım göremiyoruz. Sağlık, devasa binaların yapımı ile değil, alanında uzman hekimlerin teşhis ve tedavileri ile mümkün olur. Bingöl’e 3 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ataması yapıldığını öğrendik. Solhan’da bu alanda hekim yok. 3 hekimden birinin Solhan’a atamasının yapılması durumunda burada hastalar Bingöl’e gitmek zorunda kalmayacaklardı. Yetkililerin sıkıntıları gündemlerine almalarını istiyoruz” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN