• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

SOLHAN’A BAYRAM ZİYARETİ

19 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
720 defa okundu.
SOLHAN’A BAYRAM ZİYARETİ

Bakan Süleyman Soylu tarafından Solhan’da Hükümet Konağı yapılacağı müjdesinin verildiğini söyleyen Yılmaz, Solhan’ın hastane statüsüyle ilgili taleplerinin karşılanarak Solhan Devlet Hastanesi’nin D statüsünden C statüsüne dönüştürüldüğünü belirtti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Belediyesi Eski Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nazmi Çalışan ile Bingöl’den ve Solhan’dan partililerin katılımıyla Solhan’da bayram ziyareti gerçekleştirildi.

Solhan Ulucamii yanında bulunan çay bahçesinde vatandaşlar ile bayramlaşan ve halka hitap eden Yılmaz ve beraberindekiler halkın bayramını kutladılar.

Vatandaşların geçmiş bayramını tebrik ederek konuşmalarına başlayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Bu sene içinde Bingöl’e 6 bakanımız gelmiş. Gelen her bakanımızla çeşitli programlar yapıyoruz ama en özel programımız İlçe Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımızı Bakanlarımızla bir araya getiriyoruz. Onlar bize iletiyor biz de bakanlara iletiyoruz ama diyoruz aracı olmasın bir de kendileri doğrudan bakanlarımızla taleplerini, beklentilerini, sorunlarını anlatsınlar istiyoruz. Bu toplantılar çok da verimli oluyor. Tabi bakanlarımız bürokratlarıyla geliyorlar.  Notlarını alıyorlar, orada karar vermeleri mümkün olan konularda hemen orada karar verip talimat veriyorlar. Çalışılması gereken bir konuysa bürokratlarına bu konuları çalışın diyorlar. Bu sene böyle güzel toplantılar yaptık. Bütün ilçelerimizde, bütün beldelerimizde bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Solhan her zaman bizim hizmet etmekten iftihar ettiğimiz, memnuniyet duyduğumuz bir ilçemiz elimizden geldiği kadar da hizmet ediyoruz. Solhan’ımızın altyapısı, yolları, küçük sanayisi, hastanesi, yurtları, pansiyonları, okulları bir çok hizmeti bu güne kadar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Köylerimizdeki hizmetler, belediye hizmetleri yapılıyor. Huzurlarınızda hem eski belediye başkanına hem de yenisine Şükranlarımı sunuyorum. Solhan belediye başkanları konusunda gerçekten çok şanslı. Hep güzel hizmetler eden arkadaşlarımız oldu. Tüm Türkiye’ye baktığınız zaman bütün illerde bütün ilçelerde, bütün beldelerde, bütün köylerde, bütün mezralarda AK Parti’nin mührü var, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın mührü var. Bu konuda hepimiz çok mutluyuz.”

HÜKÜMET KONAĞI YAPILACAK

Konuşmalarını Solhanlıların talepleriyle sürdüren Yılmaz, şunları aktardı: “Solhan’ın geçen yıl dile getirilen çok önemli bir talebi vardı. Aşamadığımız bazı problemler vardı. Kamunun yapamayacağı bir takım harcamalar vardı. Kamu harcaması olsaydı yapılırdı ama kamu harcaması değil de işin hibe gerektiren bir bölümü vardı o konuyu baraj açılışında çözmüş olduk. İş adamlarına dedik ki Bingöl adına sadece Solhan için sizden bir şey istiyoruz. Siz bu arada baraj yaptınız, sizden tek ricamız var dedik. Solhan’ın doğalgaz meselesini çözecek hibeyi yapmanız. Çünkü devletin bir hukuku var, belli harcamaları yapamıyor.  Dolayısıyla o konuyu özel sektörle hibe şekliyle çözmemiz gerekiyor. O sorunu çözdük yatırımı hızlandırdık kış gelmeden de doğalgaz Solhan’ımıza kavuştu. Bunun için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdi Solhan’da özellikle gelecek kış yaygınlaşma sağlanmış olacak, hava kalitesi değişecek, insanların sağlığından tutun orman varlığına, ödenen faturaya kadar her şeyi etkileyecek. Bu sadece bir örnek. Son dönemlerde hükümet konağıyla ilgili sağ olsun Süleyman Soylu bakanımız hükümet konağı müjdesini verdi. Yeni bir hükümet konağına, kendisine yakışır bir hükümet konağına Solhan’ımız kavuşacak inşallah. Hastanemizin statüsüyle ilgilide baya talep vardı 75 yatak kapasitesine çıkartılarak D’den C’ye dönüştürülsün diye  bir talep vardı bu da gerçekleşti. Bu da Solhan’ımıza hayırlı olsun inşallah.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN