• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN’A 8 DOKTOR ATANDI

31 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4552 defa okundu.
SOLHAN’A 8 DOKTOR ATANDI

Sağlık Bakanlığı’nca yapılan 64. DHY kurası kapsamında Bingöl’e 17 uzman ve 56 pratisyen doktor ataması yapıldı. Bu kapsamda; Solhan Devlet Hastanesi’ne 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, 5 pratisyen tabip atanırken Solhan Toplum Sağlığı Merkezi’ne 2 pratisyen tabip atandı.

  

Sağlık Bakanlığı’nca gerçekleştirilen 64. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Bingöl genelinde ihtiyaç duyulan birimler için 17 uzman ve 56 pratisyen doktor olmak üzere toplam 73 doktor ataması yapıldığı bildirildi. Solhan Devlet Hastanesi’ne 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, 5 pratisyen tabip atanırken Solhan Toplum Sağlığı Merkezi’ne 2 pratisyen tabip atandı.

27 Ağustos 2015’te çekilen kura sonucu daha önce açılan münhal kadrolara toplam 73 doktor ataması yapıldığını belirten Bingöl Sağlık Müdürü Abdullah Demir, ataması yapılan doktorların görevlerine başlamasıyla uzman ve pratisyen tabip ihtiyacının büyük oranda giderileceğini belirtti.

BİNGÖL DEVLET HASTANESİ’NE YAPILAN ATAMALAR

Demir, ihtiyaç duyulan birimler için yapılan atamalar sonucu; Bingöl Devlet Hastanesi’ne, 1’er Nöroloji, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Radyoloji, Tıbbi Patoloji, Kardiyoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 9 pratisyen tabip atandığını belirtti.

DOĞUM HASTANESİ’NDEKİ EKSİKLİK GİDERİLDİ

Uzun zamandır doktor eksikliğinden kaynaklı büyük mağduriyetlerin yaşandığı Bingöl Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne 2 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ile 7 pratisyen tabip atandı.

İLÇE HASTANELERİ VE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİNE YAPILAN ATAMALAR

Demir, ilçe devlet hastaneleri ve toplum sağlığı merkezlerine yapılan atamaları şöyle sıraladı; Karlıova Devlet Hastanesi’ne 1 Aile Hekimliği Uzmanı, 1 İç Hastalıkları Uzmanı, 4 pratisyen tabip; Solhan Devlet Hastanesi’ne 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, 5 pratisyen tabip; Genç Devlet Hastanesi’ne 7 pratisyen tabip; Kiğı İlçe Hastanesi’ne 2 pratisyen tabip; Adaklı İlçe Devlet Hastanesi’ne 3 pratisyen tabip; İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’ne 3 pratisyen tabip; Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’ne 6 pratisyen tabip; Solhan Toplum Sağlığı Merkezi’ne 2 pratisyen tabip; Karlıova Toplum Sağlığı Merkezi`ne 4 pratisyen tabip; Yayladere Toplum Sağlığı Merkezi ve Yedisu Toplum Sağlığı Merkezlerine de 2’şer pratisyen tabip atandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN