• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

SOLHAN’A 2 HEKİM ATANDI

7 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1163 defa okundu.
SOLHAN’A 2 HEKİM ATANDI

Sağlık Bakanlığı’nca yapılan 71. Dönem DHY kurası kapsamında Bingöl’e toplam 20 tabip atandı. Kura ile yapılan atama sonucunda Solhan’a biri uzman ve biri de pratisyen olmak üzere iki hekim atamasının yapıldığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nca yapılan 71. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Bingöl genelinde ihtiyaç duyulan birimlere 13 uzman doktor, 7 pratisyen doktor olmak üzere toplam 20 doktor ataması yapıldı.

Solhan Devlet Hastanesi için ilçe halkının beklentisi olan iki uzman hekimde biri atanırken diğer hekim için görevlendirme veya 71. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına kaldığı görülmektedir.

SOLHAN’A BİRİ UZMAN İKİ HEKİM ATANDI

Çekilen kuralar kapsamında; Bingöl Devlet Hastanesi’ne 1’er Tıbbi Patoloji, Nöroloji, İç Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Anestezi ve Reanimasyon, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, 2 Acil Tıp Uzmanı; Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne 1 Çocuk Cerrahisi, 1 Radyoloji, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı, Bingöl Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’ne 1 pratisyen tabip Solhan İlçesi’ne 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 pratisyen tabip, Genç İlçesi’ne 2 pratisyen tabip, Karlıova ilçesine 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 3 pratisyen tabip ataması yapıldı.

Ataması yapılan tabiplerin kısa süre içerisinde gelip görevlerine başlaması gerekiyor.

GENEL CERRAHİ UZMANI İÇİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Yapılan atamalara rağmen Solhan Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliği devam ediyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile Genel Cerrahi Uzmanlarının olmaması mağduriyetlere sebebiyet verdi ilçede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı açığı yapılan kura ile giderilirken Genel Cerrahi Uzmanı için bekleyiş sürüyor.

Solhan Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı görev yaparken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının ise Bingöl’den görevlendirildiği öğrenildi. Biri kadrolu biri görevlendirme sonucu Solhan’da iki uzmanın görev yaptığı, Solhan’a atanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının kısa sürede göreve başlayacağı öğrenilirken Solhan Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ile Anestezi Uzmanı açığının bulunduğu görülmektedir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN