• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

Solhan’a 122 Öğretmen Daha?

25 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1651 defa okundu.
Solhan’a 122 Öğretmen Daha?

Solhan’dan özür ve isteğe bağlı yapılan atamalarda giden öğretmenler ile ilçede açık olan kadrolar için 127 öğretmen talebi olduğu ve yapılan yeni atama ile Solhan’a 122 atamanın yapıldığı öğrenildi. Öğretmen açığının ise ücretli öğretmenler ile doldurulduğu belirtildi.

 Solhan’da Özür ve isteğe bağlı yapılan atama sonucunda Solhan’dan giden 90 öğretmenin yerine 15 öğretmenin gelmesi ile 75 öğretmen açığı oluştu. Bu atamalar ile ilçede öğretmen açığı çoğalırken gözler yeni atamaya çevrildi.

Geçtiğimiz hafta yapılan atama da ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açık gösterilen 127 öğretmen kadrosu için 122’sinin yapılan atama ile dolduğu belirtildi.

Yeni eğitim öğretimde Solhan’da 45 ücretlinin görevlendirilmesi ise “madem açık alan var neden atamaya açılmıyor?” ifadelerine zemin hazırladı.

Solhan’da siyasi baskı ile köy öğretmenlerinin ilçeye alındığı iddiaları geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da gündemi meşgul etmeye başladı. İlçe merkezinde bazı okullardaki açığın doldurulmasının istenmediği ve bunun da siyasi baskılarda köydeki öğretmenlerin görevlendirilmesi ile doldurulacağı iddia ediliyor.

“122 Öğretmen Ataması Gerçekleşti”

Yeni yapılan atama ile öğretmen açığının büyük oranda kapatıldığını ve var olan açıkların ise ücretli öğretmen görevlendirmeleri ile giderildiğini belirten Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Kamuran Uğur, 127 öğretmen kadrosu taleplerinin olduğunu ve 122 öğretmenin atandığını söyledi.

Talep edilen Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Öğretmenleri’nde 5 atamanın yapılmadığını ve bu açığın da görevlendirmeler ile gidereceklerini söyleyen Uğur, yeni atama ile 11 Sınıf Öğretmeni ve 17 Din Kültürü öğretmeni ile çeşitli branş öğretmenleri olmak üzere 122 atamanın gerçekleştiğini belirtti.

Solhan’da toplam 45 ücretli öğretmenin görevlendirildiğini belirten Uğur, öğrenci yetersizliğinden dolayı Göksu İlkokulu, Yenidal Köprübaşı İlkokulu ve Elmasırtı Özengili İlkokulu’nun bakanlık tarafından kapatıldığını söyledi.

Dilektepe Köyü’nde yapılan okul ile 28 Ağustos İlkokul/Ortaokulu kurumları yapımının tamamlandığını ancak bazı sıkıntılardan dolayı eğitim-öğretime açılmadığını söyleyen Uğur, iki okulun da elektrik ihtiyacının proje ile tam karşılanamayacağından yeni çalışmaların yapıldığını ve bunun da bir ay gibi bir süreye yayılabileceğini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN