• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

SOLHAN ZİRVEDE…

12 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
775 defa okundu.
SOLHAN ZİRVEDE…

İkinci dönem TEOG sınavı sonuçlarına göre Solhan’ın hem Bingöl ve hem de Türkiye’nin başarı ortalamasının üstüne çıktığı açıklandı. Yapılan açıklamada net ortalama durumları paylaşılırken süreçte emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür edildi.

2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan ikinci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinde sınav sonuçları hakkında bir açıklama yapıldı. Ortaokul son sınıf öğrencilerinin 26-27 Nisan 2017 günlerinde katıldıkları ikinci TEOG sınav sonuçlarının değerlendirildiği açıklamada, “Hem Türkiye, hem de Bingöl Ortalamasının üstüne çıktı. Bir yıllık Emeğin sonucu Şükürler olsun.” denildi.

ÇITAYI YÜKSELTTİLER

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Web sitesinde, TEOG sonuçlarının değerlendirildiği açıklamada; “Uzun ve yorucu yılın sonuna geliyoruz. Aslında bu yıl her yönüyle zor ve sıkıntılıydı. Bu sıkıntıların giderilmesi ve çözüm bulunması elbette Solhanlının elindeydi. Kaderimizi çizecek adımlar atılması bekleniyordu birilerinden. Bu birileri tabiî ki eğitim camiası olmalıydı. Eğitim-öğretim camiasından olmalıydı. Bu yıl yapılan TEOG sınavları aslında sıkıntılı yılımıza sıkıntılar katmasını beklenebilirdi. Öyle olmadı, öyle olamazdı. Bizi sürekli dinç tutan öğrencilerimize ‘bir şeyler yapabilir miyiz’ diye düşünürken yılın hararetli atmosferinde bulduk kendimizi. Kurslar, etütler, bireysel çalışmalar, soru cevap, özel notlar ve derken TEOG…  Aslında sınav her şey değildi, aslında öğrencinin kişisel gelişimi açısından sosyal ve kültürel çalışmaların yapılması oldukça önemliydi. Ki her zaman bunu yaptık. Bu uğurda çalıştık. Biz gittiğimiz her okulda çocuklarımıza; ‘lütfen… Ama lütfen… Herkes ilk sınava göre her dersten en az 1 doğru soru daha cevaplasın’ demiştik. Onlar çıtayı daha da yükseltiler. İkişer soru artırdılar. Ve nitekim sınavlar açıklanmıştı. TEOG sonuçlarına göre; 5 öğrencimiz 120, 9 öğrencimiz 119, 10 öğrencimiz 118, 8 öğrencimiz 117, 12 öğrencimiz 116, 8 öğrencimiz 115 ve 150 öğrencimiz 114-100 sorulara doğru cevap vererek Solhan’ı netler ve puan bazında Bingöl’de zirveye taşıdılar.” ifadeleri kullanılarak Solhanlı öğrencilerin 2016-2017 eğitim öğretim yılında TEOG’da elde ettikleri başarı paylaşıldı.

“TEŞEKKÜRLER GENÇLER… DARISI LYS’NİN BAŞINA…”

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: “Ne denebilir ki… Sizi yetiştiren annelerinize, babalarınıza, okulöncesi öğretmenlerinize, sınıf öğretmenlerinize ve branş öğretmenlerinize teşekkür ederiz. Kaloriferleri yakan ve sınıfınızı temizleyen hizmetlilerinize teşekkür ederiz. Sizin iş işlemlerinizi yapan idarecilerinize teşekkür ederiz. Sizin başarınız için dua eden Solhanlılara, derslere çalışmanız için kaynak materyalleri alan SYDV mütevelli heyetine teşekkür ederiz. Yapılan onca konferansın moral ve motivasyon yönünden öğrenci ve öğretmenlerimizi olumlu etkilemesi için emek sarf eden ve bu çalışmalarda emek sarf eden isimsiz kahramanlara teşekkür ederiz. Evet zirvedeyiz. Önemli olan zirveye çıkmak değil zirvede kalmaktır. Teşekkürler gençler… Darısı LYS’nin başına…”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN