• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

SOLHAN YBO’DAN HALEP’E 3 TIR YARDIM

16 Ocak 2017
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1288 defa okundu.
SOLHAN YBO’DAN HALEP’E 3 TIR YARDIM

Solhan Yatılı Bölge Okulu ile Solhan İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen Haleplilere yardım kampanya kapsamında toplanan yardımlar Haleplilere gönderildi.

Solhan Yatılı Bölge Okulu ile Solhan İmam Hatip Ortaokulu Halep için yardım kampanyası düzenlediler. Düzenlenen kampanya ile okula gönderilen yardımlar TIR’lara yüklenip Halepliler için gönderildi.

Solhan Yatılı Bölge Okulu ile Solhan İmam Hatip Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen kampanyaya ilçedeki eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler ile eğitimciler ve kurumlar ile Binpınar büyük destek verdi.

Solhan Yatılı Bölge ortaokulu öğrencileri ile Solhan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri; büyük bir insanlık dramına sahne olan Halep’teki savaş mağduru Müslüman kardeşlerine kayıtsız kalmayarak başlattıkları yardım kampanyası kapsamında 3 TIR yardım gönderdi.

Binpınar’dan suyun yüklenmesi ve akabinde Solhan YBO’daki malzemelerin öğrenci ve okul personelleri tarafından TIR’lara yüklenmesi ile yardımlar yola çıkmaya hazırlandı.

Hazırlanan yardım TIR’ları Solhan YBO Müdürü AbdulvahapSalcan tarafından Haleplilere gönderilmek üzere Türk Kızılayı Solhan Şubesi Başkanı Eşref Canlı’ya teslim edildi. Yardımların araçlara yüklenmesi ve tesliminde Solhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan da bulundu. Yardım TIR’ları yapılan duadan sonra yola çıktı.

KAMPANYAYA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Kampanya hakkında açıklamada bulunan okul Müdürü AbdulvahapSalcan, “Öğrencilerimiz küçük yürekleriyle yardımlaşma ruhu içerisinde büyük emek verdikleri bu organizasyonda 3 TIR yaşam malzemesini, zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışan mazlum Halepli kardeşlerimizin yanında olabilme adına, başlattıkları bu çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu organizasyonda her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş’a,  Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız’a, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Nihat Doğu’ya, Arakonak Belediye Başkanı Sayın Mustafa Döner’e,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali İhsan Yanılmaz’a, Binpınar Yönetim Kurulu’nun tüm üyelerine, ilçemizin çok değerli Eğitim Kurumları Yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, tüm öğretmenlerimize, çalışanlarımıza kısacası iyilik ve takva üzerine yardımlaşmaya vesile olan bütün kardeşlerimizden rabbim razı olsun.”

Suriye’de yaşanan dramın son bulmasını, orada yaşayan insanların tez zamanda huzura ve barışa kavuşmalarını dileyen Salcan;  3 TIR yaşam malzemesini Türk Kızılay’ı Solhan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Canlı’ya teslim etti.

Yardımların Haleplilere ulaştırmak üzere teslim alan Türk Kızılay’ı Solhan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Canlı, “Müslüman kardeşlerimizin bir an önce içinde bulunduğu sıkıntıların bitmesini ve zalimlerin cezalarını bulmalarını diliyorum. Halep’te yaşanan felakete duyarsız kalmayan Solhan YİBO ile İHO öğrencilerine teşekkür ediyorum. Bu yardım TIR’ları ihtiyaç sahibi Halepli kardeşlerimize ulaştırılacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Sayın Abdulvahap Salcan Mudurum; mihmandarliginizda gerçekleştirmiş olduğunuz bu etkinliği çok anlamlı buldum. Ülkemizin sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var. Bu ülke birgun muasır medeniyetin üstüne çıkacaksa bunu siz değerli önculere borçlu olacaktır. Muhabbetle...
    16 Ocak 2017 23:16

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN