• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

SOLHAN YBO TÜRKİYE İKİNCİSİ

29 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3910 defa okundu.
SOLHAN YBO TÜRKİYE İKİNCİSİ

Analig’de mücadele eden Solhan Yatılı Bölge Okulu Yıldız Voleybol takımı Türkiye birinciliği final müsabakasında Kayseri ekibi ile karşılaştı. Karşılaşmayı 3-1 kaybeden Solhan ekibi, Türkiye ikincisi oldu.

2018-2019 sezonu Anadolu Yıldızları Voleybol Liginde Türkiye Finallerinde Bingöl’ü temsil eden Solhan Yatılı Bölge Okulu, Sinop ilinde oynanan final müsabakalarında mücadele etti. Çarşamba günü Samsun ekibi ile karşılaşan Solhan’ın Yıldızları, karşılaşmayı 3-0 kazanarak final etabına galibiyet ile başladı ve final etabında çıktıkları diğer karşılaşmalarda da başarılı olan Solhan YBO, finalde Kayseri ekibi ile karşılaştı. Müsabakalar Sinop Atatürk kapalı Spor Salonunda oynandı.

2017-2018 sezonunda Türkiye Finallerinde Solhan’ı temsil eden Solhan Yatılı Bölge Okulu, bu sezon da katıldığı Analigde yarı finallerde 3 galibiyet ile finale adını yazdırmıştı. Solhan ekibi, bu sezon ise Türkiye Şampiyonu olmayı hedefleyerek 24-29 Nisan 2019’da Sinop’ta yapılan final müsabakalarına katıldı.

26-29 Mart 2019 tarihinde Erzincan’da düzenlenen 2018-2019 sezonu Türkiye Analig Voleybol Yarı Final müsabakalarında başarılı olup finale adını yazdıran Solhan ekibi, Sinop’ta düzenlenen Analig final müsabakalarına ter döktü.

23 Nisan 2019 Salı günü yapılan teknik toplantı sonucunda Türkiye Analig Voleybol Final müsabakalarına katılan; Bingöl, Samsun, Kastamonu, Kayseri, Tokat, Edirne, Antalya, Karabük, İzmir, Ordu, Konya ve Osmaniye arasında çekilen kura sonucunda gruplar belirlendi.

İKİ RAKİBİNİ DE MAĞLUP EDEREK İLK DÖRDE KALDI

12 Takımın katıldığı final müsabakasında her biri 3 takımdan oluşan 4 grup ile mücadeleler 24 Nisan 2019 Çarşamba günü başladı.

A Grubunda: Bingöl, Samsun, Osmaniye; B Grubunda: Kastamonu, Kayseri, İzmir; C Grubunda: Tokat, Edirne, Ordu ve D Grubunda ise Antalya, Karabük, Konya takımları yer aldı.

Final müsabakalarının ilki A grubunda yer alan Bingöl temsilcisi Solhan Yatılı Bölge Okulu Yıldız Erkeler takımı ile Samsun ekibi arasında 24 Nisan 2019 Çarşamba günü saat: 11.00’da başladı. Oynanan karşılaşmada rakibine set vermeyen Solhan YBO ekibi, karşılaşmayı 3-0 tamamlayarak final müsabakalarına galip başladı. Solhan YBO, final müsabakalarının ikinci gününde ise Osmaniye ekibi ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı da galip tamamlayan Solhan YBO, Anadolu yıldızları voleybol dalında Türkiye’de ilk dört takımdan biri olmaya hak kazandı.

SOLHAN YBO, TÜRKİYE İKİNCİSİ

Final Müsabakasında ilk dört takım karşılaşmaları Cumartesi günü başladı. Cumartesi günü Kayseri ekibi, Antalya ekibi ile yaptığı müsabakada galip gelirken Solhan YBO ise Tokat ekibi ile karşılaştı. Tokat ekibini 3-0 mağlup eden Solhan YBO, Türkiye birinciliğinde Kayseri ekibinin rakibi oldu. Pazar günkü müsabakalarda Antalya ile Tokat ekipleri üçüncülük ve dördüncülük müsabakası için karşılaştılar. Karşılaşmayı 3-1 kazanan Tokat ekibi Türkiye üçüncüsü olurken Antalya ekibi ise Türkiye dördüncüsü oldu. Son karşılaşma Türkiye birinciliğinin belirlenmesi için oynandı. 28 Nisan 2019 Pazar günü saat: 20.00’da başladı. Kayseri ekibine karşı mücadele eden ve geçen sezon da Türkiye birinciliğinde ilk dört takım arasında yer alan Solhan YBO, bu karşılaşmaya iyi başladı. Analig Türkiye Birinciliği müsabakalarında Kayseri ile mücadele eden Solhan YBO, ilk seti 25-21 kazanarak karşılaşmada 1-0 üstünlük elde etti. Karşılaşmanın ikinci setini ise Kayseri 25-22 tamamlayarak 1-1 eşitliği sağladı. Karşılaşmanın 3’üncü setine hızlı başlayan Kayseri ekibi bu seti 25-17 kazanarak 2-1 üstünlük elde etti. Karşılaşmanın son setinde ise kıyasıya bir mücadele ile 20’li sayılara kadar geldi. Kayseri ekibinin 242üncü sayısında Solhan YBO oyuncuya gösterin kart ile 25 yapan Kayseri karşılaşmayı 3-1 tamamlayıp şampiyon olurken Solhan YBO ise Türkiye ikincisi oldu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN