• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

SOLHAN YBO İL BİRİNCİSİ OLDU

14 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1902 defa okundu.
SOLHAN YBO İL BİRİNCİSİ OLDU

Okul sporları voleybol yıldızlar il birinciliği müsabakaları oynandı. Yıldız erkekler kategorisinde müsabakalara katılan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu takımı, çıktığı 3 müsabakayı da 2-0 kazanarak İl Birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği düzenlenen okul sporları kapsamında Yıldızlar (kız-erkek) Voleybol karşılaşmaları Bingöl İl Birinciliği müsabakaları oynandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği Bingöl’de düzenlenen yıldızlar voleybol il birinciliği müsabakalarına Solhan’dan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu Yıldız Erkekler takımı katıldı.

2 Ocak 2018 Çarşamba günü Bingöl’de başlayan Yıldız Erkekler il birinciliği müsabakalarına Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, Bingöl Kaleönü Ortaokulu, Genç Atatürk Ortaokulu ve Ilıcalar Ortaokulu takımları katıldılar.

Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, Çarşamba günü ilk karşılaşmada Bingöl Kaleönü Ortaokulu ile karşılaşan Solhan’ın yıldızları bu karşılaşmayı 2-0 kazanırken 3 Ocak 2018 Perşembe Genç Atatürk Ortaokulu ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı da 2-0 kazanan Solhanlı Yıldızlar finale yükseldi.

11 Ocak 2018 Cuma günü Bingöl’de Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu ile Ilıcalar Ortaokulu final müsabakası oynadı. Bu karşılaşmayı 2-0 kazanan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu çıktığı üç karşılaşmayı da 2-0’lık skorlar ile tamamlayarak Bingöl İl Birincisi olup bölge müsabakalarında Bingöl’ü temsil etme hakkı elde etti.

Okul sporları voleybol yıldızlar bölge müsabakalarının belirlenen illerde oynanacağı ve Solhan’ın ise en yakın olan illerden Tunceli veya Şanlıurfa illerinde oynanması bekleniyor.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN