• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

SOLHAN, TÜRKİYE FİNALLERİNDE

4 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
986 defa okundu.
SOLHAN, TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Bingöl’ü temsilen Muş’ta okul sporları kapsamında yapılan Badminton yıldızlar müsabakalarına katılan Solhan Atatürk Ortaokulu, burada çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği performans sonucunda altığı galibiyetler ile Türkiye finallerine yükseldi.

2015-2016 eğitim – öğretim yılı okul sporları kapsamında Badminton bölge müsabakaları yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği okul sporları kapsamında düzenlenen Badminton bölge müsabakaları 30 Mart 2016 Çarşamba günü Muş ilinde tamamlandı.

Bölgedeki illerde yapılan Badminton yıldızlar il birinciliği turnuvalarında başarı sağlayıp il birincisi olan takımların katıldığı Badminton yıldızlar bölge müsabakasına Bingöl’ü temsilen Solhan Atatürk Ortaokulu takımı katıldı.

Okul sporları kapsamında Muş’ta yapılan Badminton yıldızlar okul müsabakalarında ilimizi temsilen katılan Solhan Atatürk Ortaokulu, Türkiye finallerine yükseldi.

Badminton Antrenörü M. Sıddık Çakar ve Solhan Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Turgay Aluçlu’nun çalıştırdığı Solhan Atatürk Ortaokulu turnuvaya damga vurdu.

Solhan ekibi, turnuvada oynadığı 5 maçı da kazandı. Solhan Atatürk Ortaokulu Badminton takımı çıktığı Van maçını: 3-2, Hakkâri maçını: 5-0, Diyarbakır maçını: 4-1, Bitlis ve Ağrı takımlarını ise 5-0’lık skorlar ile mağlup ederek bölge müsabakalarında birinci olarak Türkiye finallerine yükseldi.

Solhan Atatürk Ortaokulu Badminton takımını yalnız bırakmayan Solhan Milli Eğitim Şube Müdürleri Zülfü Çalışkan ve Ekrem Bingöl, alınan başarı sonucunda oyuncu öğrencileri tebrik ederek plaket ve belgelerini takdim ettiler.

ÇALIŞKAN; “SOLHAN, SPORUN KALBİDİR”

Muş’ta alınan başarı sonrasında açıklamada bulunan Solhan Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zülfü Çalışkan; bu başarının tesadüf olmadığını belirtti.

Çalışkan, “Solhan, yıldızı her geçen gün artan bir ilçemizdir. Sadece badminton değil; voleybol, hentbol, atletizm, masa tenisinde de Türkiye yarı final ve finalleri için mücadele edecek okullarımız var. Başarı tesadüf değildir. Hocalarımızın azimli ve planlı çalışmaları bizi bu günlere getirdi. Solhan sporun kalbidir. Aslında şunu da ifade etmek gerekir: Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü üzerine düşeni yapıyor ve gençlerimize zaman ayırıyor. Okullarımızda destek olunca başarı kaçınılmaz oluyor. Tekrar finale kalan gençlerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimize malzeme desteği veren Solhan belediyemize de teşekkürü borç bilirim. İnanıyorum ki Turgay ve Sıddık hocalarımızın talebeleri bize daha çok birincilikler getirecektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN