• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN SPOR İKİ İZMİR TEMSİLCİSİNE AYNI SKOR İLE MAĞLUP OLDU

7 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
358 defa okundu.
SOLHAN SPOR İKİ İZMİR TEMSİLCİSİNE AYNI SKOR İLE MAĞLUP OLDU

Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, Bu hafta İzmir’in iki takımı ile karşılaştı. Ligin 9’uncu hafta erteleme maçında Altekma ile, ligin 19’uncu hafta karşılaşmasında ise Arkas Spor ile karşılaşan Solhan Spor her iki karşılaşmadan da 3-1’lik skorla mağlup olarak hem iç saha hem de deplasman karşılaşmalarında puan alamadı.

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Solhan Spor, Ligin 9’uncu hafta erteleme maçında Altekma ile, ligin 19’inci hafta karşılaşmasında ise Arkas Spor ile karşılaştı.

ALTEKMA’YA EVİNDE MAĞLUP OLDU

Voleybol temsilcimiz; Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi 9’uncu hafta erteleme maçında İzmir temsilcilerinden Altekma voleybol takımını ağırladı. 18 Ekim 2020 tarihinde oynanması gerekirken temsilcimizde tespit edilen Covid-19 pozitif vakalar nedeniyle karşılaşma 02 Aralık 2020 Çarşamba günü oynandı.

Bingöl Karşıyaka Spor Salonunda oynanan karşılaşmadan temsilcimiz 3-1 mağlup ayrıldı.

Oyuna etkili başlayan konuk ekip, karşılaşmanın ilk setini 25-21 kazandı. Karşılaşmanın ikinci setinde Solhan Spor oyun üstünlüğünü eline alarak bu seti 25-23 kanarak skora denge getirdi. Üçüncü sette tekrar oyun üstünlüğünü eline alan konuk ekip bu seti 25-21 kazanarak skorda 2-1 öne geçti. Dördüncü seti ise 25-22 kazanan İzmir temsilcisi, karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.  

İZMİR’DEN PUANSIZ DÖNDÜ

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Bingöl’ü temsil eden Solhan Spor ligin 19’uncu hafta karşılaşmasında Arkas Spor ile karşılaştı. 5 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 17.30’da İzmir (Atatürk-Sigorta Shop Spor Komp.) oynanan karşılaşmayı ev sahibi ekip 3-1 kazandı.

Karşılaşmaya etkili başlayan ev sahibi ekip ilk seti 25-19 kazandı. Karşılaşmanın ikinci setinde oyun üstünlüğünü eline alan Solhan Spor setin sonlarında rakibin mücadelesiyle fark kapanıp set uzatmaya gitse de temsilcimiz bu seti 26-24 almayı başardı. Üçüncü sette tekrar oyun üstünlüğünü eline alan ev sahibi ekip bu seti de 25-16 kazandı. Karşılaşmanın dördüncü setine iyi başlayan ve setin sonlarına kadar üstünlüğünü sürdüren temsilcimiz rakip takımın arka arkaya aldığı sayılarla sete ortak olmasıyla uzayan seti bu kez 26-24 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle sonuçlanarak temsilcimiz karşılaşmadan 3-1 mağlup ayrıldı. Bu skor ile temsilcimiz İzmir deplasmanından puansız döndü.

HALİLİYE BİNGÖL’E GELECEK

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi ikinci yarı müsabakaları kapsamında Solhan Spor ligin 20’inci haftasında Haliliye Belediyespor voleybol takımını konuk edecek.

8 Aralık 2020 Salı günü başlayacak olan 20’inci hafta da Solhan Spor Haliliye Belediyespor’u  Saat 15.00’da Bingöl Karşıyaka Spor Salonunda ağırlayacak.  Karşılaşma Misli.Com Web ve Mobil TV  Youtube kanalında canlı yayınlanacak.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

Voleybol temsilcimiz Solhan Spor ligin 21’inci hafta karşılaşmasında Galatasaray HDI Sigorta’ya konuk olacak.

12 Aralık 2020 Cumartesi günü oynanacak karşılaşma İstanbul (Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu)’da saat 13.00’da başlayacak. Karşılaşma Misli.Com Web ve Mobil TV  Youtube kanalında canlı yayınlanacak.

SADECE KULÜP YÖNETİCİLERİ TRİBÜNE ALINACAK

İçişleri Bakanlığınca belirlenen yeni kısıtlamalar kapsamında seyircisiz maçlarda artık sadece kulüp yöneticileri tribünde bulunabileceği belirtildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından kulüplere yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “17.11.2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine istinaden yayımlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağı ve seyircisiz oynanan müsabakalarda kulüp yöneticileri ve sporcuların istisna kapsamında olduğu belirtilmiş; yine Federasyonumuzca 20.11.2020 tarihinde tüm kulüplere gönderilen yazı ile müsabakalarda 20 kişi ile sınırlı olmak üzere sadece kulüp yönetim kurulu üyelerinin tribünde bulunabileceği açıkça ifade edilmiştir. Ancak, kulüplerin verdiği tribün listelerinde kulüp yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri (İdari menajer, şube sorumlusu vb.) dışında antrenör, kulüp çalışanı ve sporcu/antrenör yakınlarının da olduğu tespit edilmiştir. Gerek İçişleri Bakanlığı Genelgesi gerekse Federasyonumuz bildirisine istinaden kulüp yönetim kurulu üyeleri ve kulüp yöneticileri dışındaki kişilerin tribünde bulunmaları yasaktır. Muafiyet kapsamında olmadığı halde tribünde bulunan kişilerin tespiti halinde Kulüpler hakkında disiplin işlemi başlatılacaktır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN