• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

‘SOLHAN ŞAHLANIYOR’ SEMİNERLERİ BAŞLADI

13 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
823 defa okundu.
‘SOLHAN ŞAHLANIYOR’ SEMİNERLERİ BAŞLADI

Solhan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Solhan Şahlanıyor’ sloganıyla düzenlenecek eğitim seminerlerinin birincisi düzenlendi. Düzenlenecek olan seminerlerin ilkine konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar Alişan Kapalıkaya katıldı.

Solhan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Solhan Şahlanıyor’ sloganıyla düzenlenecek eğitim seminerlerinin birincisi gerçekleştirildi.

9 Şubat 2017 Perşembe günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde ilki düzenlenen seminere, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkan Vekili Mahmut Tütünen ve Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz’ın yanı sıra 5 seansta yapılan seminerde hedef kitlelerden kişiler katıldı.

‘Solhan Şahlanıyor’ sloganı ile yapılacak seminerlerinin ilki geçtiğimiz hafta düzenlendi. Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde 9 Şubat günü 5 seans olarak düzenlenen seminere konuşmacı olarak eğitimci-yazar Alişan Kapalıkaya katıldı.

Düzenlenen seminerin ilk seansı saat: 08.45’te başladı. Bu seansta hedef kitle olan ilçede öğrenime devam eden tüm ortaöğretim kurumlarının 12’nci sınıf öğrencileri katıldı. Kapalıkaya, 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik; kişisel gelişim, sınav kaygısı nasıl yok edilebilir ve özgüven duygusunun pekiştirilmesi konularında örneklerle değerlendirmelerde bulundu.

Seminerin ikinci seansı ise saat: 10.30’da gerçekleştirildi. Bu seansa hedef kitle olan ilçede öğrenime devam eden tüm ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri katıldı. Kapalıkaya, bu seansta ise; sınav kaygısı nasıl yok edilebilir ve özgüven duygusunun pekiştirilmesi konularında örneklerle öğrencilerin sınav kaygısını yok etmeleri ve özgüven duygularının pekiştirmeleri konusunda fikirler paylaştı.

İlki düzenlenen seminerin üçüncü seansı ise aynı gün saat: 12.00’da ilçe geneli eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerin velilerine yönelik verilen seminerde eğitimci-yazar Kapalıkaya, velilere aile içi iletişim hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Düzenlenen seminerin 4’üncü seansında ise hedef kitle olan İlçede hizmet veren tüm kurum yöneticileri, eğitim kurumları idarecileri, memurlar ve imamlara yönelik verildi. Bu seansta ise Kapalıkaya, mesleki motivasyon ve sorumluluklar hakkında paylaşımlarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen ve bir günde 5 seans olarak hedef kitlelere yönelik gerçekleştirilen seminerin son seansı ise saat: 16.00’da yapıldı. Bu seansta ise hedef kitle olan öğretmenlere yönelik mesleki motivasyon ve ilham veren öğretmen başlıkları altında seminer yapılıp tamamlandı.

İlçede ilk kez böyle seminer dizisi yapıldığı ve her kesime yönelik yapılan seminerlerin ilçeye faydalı olması temennileri paylaşıldı. Bundan sonraki seminerlerde konuşmacıların toplumun kültür durumunu da göz önünde bulundurması yönü de dile getirildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN