• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN PLATFORMU MART AYI TOPLANTISI YAPILDI

3 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1245 defa okundu.
SOLHAN PLATFORMU MART AYI TOPLANTISI YAPILDI

Solhan Platformu Mart ayı toplantısında çevre bilincinin oluşması ile ilgili nelerin yapılabileceği konusunda istişare yapıldı. Yapılan istişare sonucunda komisyon oluşturularak kamu kurumları ve vatandaşlar ile görüşülerek çalışmaların yapılması konusunda destek alınması kararlaştırıldı.

 Şubat ayında kurulan Solhan Platformu her ayın son Perşembe günü bir araya gelerek Solhan’da ne tür çalışmalar yapılabileceğine yönelik toplantılar yapıyor.

Solhan ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, kamu çalışanları, esnaf ve vatandaşların bir araya gelerek oluşturduğu ‘Solhan Platformu’, son toplantısında çevre bilincini ele aldı.

Mart 2015 toplantısında bir araya gelen platform üyeleri, Solhan’da çevre bilincinin oluşturulması için ne tür çalışmalar yapacakları konusunda istişarede bulundular.

Çevre Bilincinin Oluşturulması ile ilgili yapılan istişarede, oluşturulan komisyonlar ile çalışmalara başlanacağı belirtildi.

Komisyon çalışmaları şöyle aktarıldı:

·         Sosyal medya ve tanıtım ile ilgili çalışma yapacak platform üyeleri, sosyal medya hesaplarında platformun tanıtımını yaparken gündem maddesi ile ilgili bilgilendirme ve farkındalık oluşturma çalışmalarını yürütecekleri gibi Solhan’da kamu kurumları ile yapılan görüşmeler sonucunda belirlenecek yerlere ise afiş ile brandalar asarak bilinçlenme çalışmalarını yürütecekler.

·         Eğitim alanında çalışma yapacak platform üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşüp okullarda; resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları yaparak çevre bilincinin oluşturulmasını sağlarken yapılacak yarışmalarda dereceye girecek öğrencilere de ödüller verilecek. Yine Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ayrıca öğrenciler ve halkın ortaklaşa çalışma yapmaları konusu görüşülecek.

·         İlçe Müftülüğü ile görüşecek platform üyeleri; Camilerde Cuma hutbeleri ile vaazlarda çevre bilinci konusunun işlenmesi ve müftülük bünyesindeki Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik bir çalışmanın yapılması istişare edilecek.

·         Çevre bilincinin oluşması için ilgili kurumlar ile görüşmeler yapılıp platform üyeleri kendi araçlarından başlayarak toplu taşıma araçlarına kadar hazırlanacak afişlerin asılmasını sağlayarak vatandaşların dikkatini kazanıp bu çalışmaya katkı sağlanmış olunacak.

·         Solhan Belediye Başkanlığı ile yapılacak görüşmede; gerek yakın zamanda dağıtılacak çöp konteynırlarına temizlik ile ilgili sözlerin yazılması ve gerekirse halk ile birlikte çevre temizliği ile ilgili çalışmaların yapılması konusunda gerekli desteğin sağlanması. Ayrıca çevreyi temsilen yeşil renk ile temizlik timsali beyaz renkler kullanılarak kaldırım taşlarının temizlendikten sonra boyanması sağlanabilir.

·         Mahalle muhtarları ile birlikte mahallelerde gerek halk toplantıları yapılarak gerekse ilan edilerek çevre bilinci çalışmaları yapılabileceği gibi sokaklarını temizleyen mahalle sakini bayanlardan da bu konuda en duyarlı olana hediye verilerek çevre temizliği sağlanırken bilincinde oluşmasına katkı sunulabilir. Ayrıca çevre bilincinin oluşması ve yaşanılabilir temiz bir çevreye sahip olmak için konferansların verilmesi görüşüldü.  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN