• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

SOLHAN MEZRASI’NIN YOL TALEBİ YİNELENDİ

2 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
984 defa okundu.
SOLHAN MEZRASI’NIN YOL TALEBİ YİNELENDİ

Solhan Mezrası ile Yayla yolunun yapılması ile ilgili talep yenilendi. Vatandaşların köye ve yaylaya gidip arazilerinden istifade etmek için yolun yapılması gerektiğini belirten Mezralılar, yol yapılması taleplerini yinelediler.

Solhan İlçesi Gelintepe Köyü’ne sınır komşusu olup Genç İlçesi’ne bağlı olan Bayırlı Köyü, Solhan Mezrası olarak bilinmekte olup İlçe merkezi ile bir çok köyde yaşayan vatandaşların buradan göç ettiği bilinmektedir. Bu vatandaşların köylerine gitmeleri için ulaşım sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen Mezra Solhan Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Nihat Yürüyen, Gelintepe Köyü ile Bayırlı Köyü arasındaki yolun yapılmasını talep etti.

Solhan İlçesi, Arakonak Beldesi ve İlçe Merkezi’ne bağlı köylerde yaşayan mezralıların eski köylerine gitmeleri için yol yapılması gerektiğini belirten ve bu talebin Mezralıların ve civar köylülerin talebi olduğunu aktaran Yürüyen, “Bu yolun yapılması durumunda söz konusu bölgeden ulaşımı daha kolay olacak Tavz ve Zikte bölge halkı da bu yoldan istifade edebilecektir.” dedi.

Yürüyen, “Daha önce yol talebini dile getirmiştik. Köyde yaşayan vatandaşların Solhan’a ulaşımın kolay sağlanması ve Solhan’daki vatandaşların ise gerek köy merkezi ve gerekse yaylaya gidip arazilerinden istifade etmeleri için söz konusu yolun yapılması gerekmektedir. Havaların ısınmasıyla insanlar yaylalara akın etmeye başladı. Mezra Solhan yaylasının yolu aynı zamanda Solhan Gelintepe  Köyü ve Genç Bayırlı  Köyü bağlantı yolunun talebe karşılık vermediğini daha önce dile getirmiştik. Bu bağlantı yolu aslında; Tavz, Zikte ve Solhan ortak kullanımı olarak da bilinmektedir. Yetkililerin köy halkları ve yaylaya gidecek vatandaşların bu talebine kulak verip ihtiyaçlarına ivedilikle cevap vermelerini talep ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN