• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

SOLHAN MEZRASI’NDA YAYLA ŞENLİĞİ

11 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1280 defa okundu.
SOLHAN MEZRASI’NDA YAYLA ŞENLİĞİ

Bayırlı Köyü (Mezra) sakinleri, Vatansever Bingöl Solhan Mezrası ve Çevre Köyleri Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen yayla şenliğinde bir araya geldi. Renkli görüntülere sahne olan şenliğe katılan vatandaşlar dolu dolu bir gün geçirdiklerini ifade etti.

Gelenekselleşen Bayırlı Köyü yayla şenliğinin bu yıl dördüncüsü gerçekleştirildi. Vatansever Bingöl Solhan Mezrası ve Çevre Köyleri Derneği tarafından düzenlenen yayla şenliğine çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yaparak Hacer Yaylası hakkında bilgi veren Vatansever Bingöl Solhan Mezrası ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Abdulkadir Erkmen, “Bizim yaylamızın; doğası güzel, havası güzel, suyu temiz, merası güzel, arıcılık yönünden elverişli, tereyağı, çökeleği, peyniri, balı meşhurdur. Her türlü bitki var. Güzel yaylamızın kıymetini bilelim.  Bunun kıymetini bilmek çok güzel bir duygudur” dedi.

Bayramın üçüncü günü düzenlenen yayla şenliğine katılan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, katılımcıların bayramını kutladıktan sonra festivallerin tanışıp kaynaşma açışından büyük önem arz ettiğini belirtti.

Şehir yaşamını anımsatarak birçoğumuzun artık birbirimizi tanımadığını belirten Yıldız, festivaller vesilesi ile bir araya gelinip tanışmanın sağlandığını aktarırken Solhan yayla festivalini düzenleyen dernek başkanı Abdulkadir Erkmen’e de düzenledikleri etkinlikten ötürü teşekkür etti.

Konuşmaların ardından başlayan şenlikte; halaylar çekildi, türküler söylendi.  Mahalli sanatçıların bir birbirinden güzel şarkı ve türküleriyle sahne aldığı şenlikte, Erzurumlu ses sanatçısı Ülkü Eyüpoğulları da mini konser verdi.

Renkli görüntülere sahne olan şenlik, organizasyona katkı sunanlara plaket takdim edilmesiyle son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN