• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHAN, KUR’AN-I KERİM VE EZAN YARIŞMASINDA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

25 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1100 defa okundu.
SOLHAN, KUR’AN-I KERİM VE EZAN YARIŞMASINDA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Solhan’da Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması yapıldı. Yapılan yarışmada birinci olan öğrenciler bölge yarışmalarında Bingöl’ü temsil edecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması Solhan’da yapıldı.

Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde Solhan Ulucamii’de düzenlenen yarışmaya Milli Eğitim Camiası, Din görevlileri ile çok sayıda Kur’an-ı Kerim sevdalısı katıldı.

Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması ve Hafızlık yarışması olmak üzere üç dalda yapılan yarışmalara il genelinden 6 okuldan öğrenciler katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve ilki Bingöl Merkez’de yapılıp ikincisi Solhan İlçesinde yapılan Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hamza Bürçün il birincisi oldu. Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’nda Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Andıç il birincisi olurken Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasında ise Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Veysel Barut il birincisi oldu.

Yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere Plaket ve Solhan Kaymakamlığı tarafından altın ödülü verilirken Solhan İlçe Müftülüğü tarafından tüm yarışmacılara Kur’an-ı Kerim hediye edilip birincilere ödül verildi. Solhan Belediyesi tarafın tüm yarışmacılara ve jüri üyelerine hediyeler verilirken yarışmaya ev sahipliği yapan Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi tarafından yarışmacılara katılım belgesi ve jüri üyelerine ise teşekkür belgesi verildi.

“YARIŞMAYA KATILAN TÜM ÖĞRENCİLER BİRİNCİDİR”

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden ve katılımcılara da teşekkür eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Bilaller Ezan Okuma ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasını Solhan’da gerçekleştirdiklerini belirtti.

İlk yarışmanın Bingöl’de yapıldığını ve bu yıl ikincisinin Solhan’da yapıldığını belirten Engin, Milletimizin Kur’an-ı tanıma ve Kur’an etrafında birleşme amacıyla bu yarışmayı yaptıklarını belirtip yarışmaya katılan tüm öğrencileri birinci olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Yapılan yarışmada birinci olan öğrencinin Bölge’de Bingöl’ü temsil edeceğinden birinci belirleme gerektiğini söyleyen Engin, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik edip katılımcılara da teşekkür etti.

YARIŞMAYA, SOLHAN ERKEK İHL EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Bilaller Ezan Okuma ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasına ev sahipliği yapan Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi Müdürü İhsan Sönmez, Din öğretimi Genel Müdürlüğü’nün mesleki yarışmaları kapsamında yapılan yarışmaya ev sahipliği yaptıklarını belirtip yarışmaya katılan öğrencileri tebrik edip başarılar diledi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN