• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

SOLHAN, KANAL7 AVRUPA’DA TANITILDI

10 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1084 defa okundu.
SOLHAN, KANAL7 AVRUPA’DA TANITILDI

Kanal7 Avrupa Kanalı’nda yayımlanan Meltemle Zirvedekiler programında Bingöl tanıtımı yapıldı. Yapılan programda Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ile Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız da Solhan’ı anlattılar.

9 Nisan 2017 Pazar günü saat: 14.10’da başlayan Kanal7 Avrupa Kanalı’nda Meltemle Zirvedekiler programında Bingöl tanıtımı yapıldı.

Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun Bingöl’ü ve Bingöl’e yapılan yatırımları anlattığı programda Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger de Bingöl’de yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Programda Genç ilçesi, Karlıova ilçesi ve Ilıcalar Beldesi tanıtımları yapılarak uygulanan projeler ve sosyal kültürel çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Programda Solhan tanıtımı da yapıldı. Solhan Recep Tayyip Erdoğan açık hava spor alanından çekimlerin de gösterildiği programda doğa harikası yüzenadada Solhan anlatıldı.

Yapılan programda Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ile Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan’ı anlattılar.

Bingöl’ün en kaliteli çiçek balı unvanını alan Bingöl Balı, Solhan’da yapılan kilimler, yöresel yemekler olan; kavurma, zervet, içliköfte ile ceviz tanıtımının yapıldığı programda Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan’ın 33 bin nüfusa sahip, Bingöl ile Muş arasında olup temel geçim kaynağının hayvancılık olduğunu belirtti.

Solhan’da bulunan yüzenadanın üzerinde ağaç olan ve üç parça adanın olduğu tek ada olduğunu belirten Okumuş, bu özelliğin de bölgesel ve yerel turizmcilerin tercihine sebep olduğunu aktardı.

Solhan’da yaptıkları Recep Tayyip Erdoğan Açık Alan spor kompleksinin 28 bin metre kare alanda olduğunu belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, bu alanda çocuk oyun alanları, spor alanları ve dinlenme alanları ile geniş bir alan ile eşine pek rastlanmayan bir projeyi uyguladıklarını söyledi.

Tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği bu alan olduğunu ve bunun dışında kadınlara ve dezavantajlı vatandaşlara yönelik de proje yaptıklarını belirten Yıldız, projelerin kabul edilip uygulanması ile daha güzel çalışmaların olacağını belirtti.

Tabii koşullarda yapılan Binşifa balının marka değeri kazandığını hatırlatan Yıldız, kavurma, zervet, ceviz gibi ürünlerin başta gelen ürünler olduğunu belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN