• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

“SOLHAN KADIN MERKEZİ” START VERDİ

12 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
689 defa okundu.
“SOLHAN KADIN MERKEZİ” START VERDİ

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından “Solhan Kadın Merkezi” projesi startı verildi. Proje kapsamında 4 kursun açıldığı ve her kursa 15 kursiyerin katıldığı belirtildi.

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 2015 yılı SODES projeleri kapsamında yürüttüğü “Solhan Kadın Yaşam Merkezi Projesi” kapsamında 4 kurs açtı.

Solhan Kültür Merkezi’nde kursları başlayan proje hakkında proje koordinatörü Aydın Coşkun, “Solhan İlçesinde kadınların bir araya gelebilecekleri, kendilerini rahat ifade edebilecekleri, kültürel zenginliklerin yansıyacağı bir Kadın Yaşam Merkezi kurulmuştur. Bu proje ile; kadınların sosyal, kültürel, eğitsel ve sanatsal faaliyetler yoluyla güçlendirilmesi, toplumsal yaşama katılımlarının arttırması, yönlendirme ve danışmanlık hizmetleriyle, kadınların kamusal hizmetlerden en üst düzeyde yararlanması hedeflenmektedir.” İfadelerini kullandı.

Projedeki mesleki beceri kursları kapsamında 15 kadına Kilim Dokumacılığı, 15 kadına Çocuk Elbise Dikimi ve 15 kadına da, Kadın üst giysileri dikimi kursları açılmıştır. Mesleki beceri kursları dışında Sosyal ve Kültürel faaliyetler kapsamında ise, 15 kadına ise masa tenisi kursları verilmektedir.

Bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında ise kursları tamamlayan kadınlara Kadın Hakları eğitimi verileceğini belirten Coşkun, Kurslar süresince proje kapsamında mesleki beceri kurslarına devam eden kursiyerlere günlük 15 TL harçlık verildiğini söyledi.

Proje kapsamında gerekli makine ve tescisatlar alınıp eğitimlerin Kültür Merkezinde devam ettiğini söyleyen Coşkun, “Alınan Makineler ile kurulan dikim atölyesi ve kilim atölyesi, proje sonrasında da faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.” Dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN