• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

11 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1017 defa okundu.
SOLHAN İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İlçedeki koordinasyonu sağlamak, sorunları tespit etmek, sorunlara yerinde çözüm bulmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla 2015 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın Başkanlığında Solhan Öğretmenevinde yapıldı.

 2015 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı 05 Mayıs 2015 Salı günü saat 09.30’da Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında Solhan Öğretmenevinde yapıldı.

Toplantıya katılan kurum amirlerinin kurumlarıyla ilgili sorunlarını dile getirilerek çözüm önerilerini istişare ettikleri 2015 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısına; Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve kamu kurum ve kuruluş yetkilileri katıldı.

İlçe genelinde yapılan yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla İlçemizde İl İdaresi Kanunun 40. maddesi uyarınca 2015 yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısında ilçenin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Koordinasyon kurulu toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Kaymakam Aydın; yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, ilçe düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla koordinasyonunun şart olduğunu belirtip, bir önceki koordinasyon kurulu toplantısında alınan kararlar ve bu kararlardan ne kadarının çözüme kavuşturulduğunu katılımcılarla paylaştı.

Solhan’da kamu kurumları arasındaki uyumun çok iyi olduğuna ifade eden Kaymakam Aydın, sorunların dile getirilmesi ve ortak çözüm üretilmesi için kurumlar arası koordinasyonunun önemine dikkat çekerek, bütün kurumların ortak başarısının ilçenin başarısı olacağını kaydetti.

Ayrıca yürüttükleri gayretli çalışmalardan dolayı toplantıya katılan tüm daire amirlerine teşekkür eden Kaymakam Aydın’ın kısa bilgilendirme konuşmasının akabinde ilçedeki hizmetlerin aktarılması, sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Sırasıyla gündeme gelen başlıklar şöyle;

1-    Başıboş Hayvanlarla İlgili Çözüm Önerileri

2-    Trafik Güvenliği ve Simülasyon Sisteminin Kurulması

3-    Aile Hekimliği Çalışmaları

4-    Taşımalı Eğitim

5-    İlçe Semt Pazarı                         

6-    Çöp Sorunu

7-     Toplu Taşıma

8-     Kültür Merkezinin Kullanımı

9-    Okulların Çevresinin Denetlenmesi

10- Arakonak Beldesinin kuzey yamacına ağaçlandırma ve erozyon koruma çalışmaları

11- Ziraat Bankası ATM Sorunu

12- İçme Suyu Depolarının Kontrolü

13- Elektrik Sorunu

14- Doğalgaz Çalışmaları

15-   Kayıt dışı istihdamın önlenmesi gibi konular ele alınıp değerlendirildi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN