• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN İHL, ARAPÇA BİLGİ YARIŞMASINDA İL BİRİNCİSİ OLDU

4 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1339 defa okundu.
SOLHAN İHL, ARAPÇA BİLGİ YARIŞMASINDA İL BİRİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası 7’nci Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının Bingöl elemeleri gerçekleşti. Bingöl’de düzenlenen yarışmalarda Solhan Anadolu İHL, Arapça bilgi yarışmasında il birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası 2015-2016 Eğitim ve öğretim dönemi 7’nci Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının Bingöl il elemeleri gerçekleştirildi.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda 02 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayan yarışmaya, Bingöl İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Orhan Buğruhan, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

İmam Hatip Ortaokulları arasında Arapça Şarkı söyleme ve Arapça şiir okuma yarışmalarına Solhan’dan Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Orta kısmı ile Solhan Yatılı Bölge İmam Hatip Ortaokulu katıldılar.

Yapılan yarışma öncesinde Bingöl İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Buğruhan, bir konuşma yaptı. Buğruhan, “Bugün burada Arapça şiir ve bilgi yarışması yapılıyor. Bu yarışmalarda temel amaç, öğrencilerde öz güven kültürünü geliştirmek ve sosyal yönlerini geliştirmelerine katkı sağlamaktır. Söz konusu Arapça olunca durum biraz farklı oluyor. Bildiğiniz gibi Arapça Kur’an dilidir. Amacına uygun bir şekilde yarışma ya da etkinlikler yapılırsa her şeyden önce Kur’an dilini anlamak, yorumlamak ve ileri aşamada da Kur’an’la yaşamayı ilke edinme anlayışının yerleşmesi açısından son derece önemlidir. Ben inanıyorum ki, öğretmenlerimiz, okul müdürlerimiz ve burada bulunan ailelerimiz çocuklarını bu şuurla yetiştirmişlerdir. Burada önemli olan Kur’an-ı anlamaktır ve en iyi şekilde yaşamaktır.” Şeklinde konuştu.

Arapça Şarkı söyleme yarışmasında Bingöl Cumhuriyet Kız YBO İmam Hatip Ortaokulu birinci olurken Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Orta kısmı ikinci oldu.

Arapça şiir yarışmasında da yine Bingöl Cumhuriyet Kız YBO İmam Hatip Ortaokulu il birincisi oldu.

BİLGİ YARIŞMASINDA SOLHAN BİRİNCİ OLDU

Bingöl’de düzenlenen 7’nci Arapça Bilgi Yarışması’na il genelinde 7 İmam Hatip Lisesi katıldı.

Solhan Anadolu İmam hatip Lisesi, Arapça Bilgi yarışmasında Bingöl birincisi olurken, Arapça şiir okuma yarışmasında il birincisi Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesi ve il ikincisi ise Solhan Anadolu İmam hatip Lisesi oldu.

Arapça Metin (Hikaye) canlandırma kategorisinde ise il birincisi Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi il birincisi olurken Solhan Anadolu İmam hatip Lisesi bu kategoride il dördüncüsü oldu.

7’nci Arapça Bilgi Yarışması’nda 120 puanla birinci olan Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi daha sonra yapılacak bölge yarışmasında Bingöl İlini temsil edeceği ifade edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN