• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN İHH’DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1479 defa okundu.
SOLHAN İHH’DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

2015-2016 Eğitim-öğretim yılında yetim öğrencilere kırtasiye yardımı yaparak öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan İHH Solhan Şubesi, yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile yine kırtasiye yardımlarına start vererek 35 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

İHH İnsani Yardım Vakfı eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yetim çocuklarımız için her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de kırtasiye yardımı gerçekleştirdi.

İHH Solhan Şubesi de yetim ve yoksul öğrencilere umut olacakları çalışma ile 2015-2016 Eğitim-öğretim yılında başlattıkları çalışmalar ile yüzlerce öğrenciye kırtasiye yarımında bulunmuştu. 2016-2016 eğitim öğretim sezonunda da bu kapsamda yardıma muhtaç 35 yetim öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. .

Her yıl olduğu gibi bu eğitim döneminde ülkemizdeki ve neredeyse dünyanın her yerindeki öğrenciler için tatlı bir heyecan yaşanıyor. Ülkemizde ve dünyanın birçok coğrafyasında bu heyecanı yaşayamadan ders zilinin çalmasını bekleyen on binlerce yetim çocuk var.

İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere yönelik başlattığı kırtasiye yardımı ile ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Yetimlere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirtti.

Tunç, “İlk ve ortaokul düzeyinde öğrenim gören yetim kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk. Bu yardımları Solhan İlçe Merkezindeki ilk ve ortaokul seviyesindeki 35 yetim kardeşimize ulaştırdık. Öğrenci tespiti ve yardımların dağıtımı konusunda okullarımızdan destek aldık. Yardımcı olan hayırsever vatandaşlar ve eğitim camiası çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN