• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

SOLHAN İHH’DAN KARNE HEDİYESİ

25 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1127 defa okundu.
SOLHAN İHH’DAN KARNE HEDİYESİ

Farklı birçok alanda faaliyet gösteren Solhan İnsani Yardım Derneği (İHH) eğitim alanında da çalışmalarına devam ediyor. Solhan İHH, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması ile her eğitim öğretim döneminin sonunda olduğu gibi başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Gerek ilçede ve gerek ilçe dışı ve Suriyelilere yaptığı yardımlar ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında eğitim alanında yaptığı faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, her eğitim öğretim dönemi sonunda olduğu gibi 2016-2017 eğitim öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasıyla öğrencilere hediyeler dağıttı.

2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının tamamlanması sebebiyle Solhan İHH başarılı olan yetim öğrenciler başta olmak üzere faklı okullarda ve seviyedeki 142 öğrenciye karne hediyesi ulaştırdı.

Karne hediyesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Her eğitim-öğretim döneminin sonunda öncelikle başarılı yetim kardeşlerimiz olmak üzere faklı okullarda ve seviyelerdeki öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Hamdolsun bu dönemde 142 kardeşimize ulaştık. Okul idarecilerinin belirlediği liste doğrultusunda öğrenci kardeşlerimizin şahsına özel hediyelerini sınıf öğretmenleri veya okul idarecileri aracılığıyla kardeşlerimize takdim ediyoruz. Hediye olarak, dini ve eğitici kitaplar belirledik. Çünkü okumak insanoğlunu özgürleştirir, özgünleştirir ve özelleştirir. Olmanın ve olgunlaşmanın vesilesidir. Öğrenci kardeşlerimize ulaşmamızı sağlayan okul idarecilerine, sınıf öğretmenlerine ve bizlere kitap desteğinde bulunan Solhan Çağrı Derneğine teşekkür ediyoruz. Herkese hayırlı tatiller!’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN