• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN İHH, KURBAN’DA PATANİ’DE OLACAK

15 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1502 defa okundu.
SOLHAN İHH, KURBAN’DA PATANİ’DE OLACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 89 ülke ve bölgede gerçekleştireceği açıklandı. Kurban organizasyonu çalışmaları kapsamında İHH Solhan Şubesi’nin Güney Asya’da bulunan Patani’de hizmet vereceği öğrenildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2015 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 99 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştırırken bu yılki Kurban organizasyonunun yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 89 ülke ve bölgede gerçekleştireceği açıklandı.

24 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedelinin 550 TL olarak belirtildiğini söyleyen İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverlerin kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabileceğini belirtti.

Tunç, “2016 Kurban organizasyonu çerçevesinde Türkiye ile birlikte 89 ülke ve bölgede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için yola çıkıyoruz. Biz de Solhan İHH olarak Güney Asya’nın mahrum, mağdur ve mazlum coğrafyası olan Patani’de olacağız inşallah. Müslüman kardeşlerimize ve yetimlerimize bayram sevinci yaşatmak isteyen hayırseverlerimiz, bize ulaşırlarsa seviniriz ve ne yapılması gerektiği hususunda yardımcı olabiliriz.” Şeklinde konuştu.

KURAN DAĞITILACAK, YENİ PROJELERİN TEMELLERİ ATILACAK

İHH, web sitesinde kurban organizasyonu ile ilgili şu bilgiler aktarıldı: “Kurban bedelinin 550 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 52 bin civarında kurban kesen İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, 2016 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 89 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitlerin, su kuyularının, eğitim merkezlerinin, meslek edindirme kurslarının, yetimhane binalarının ve benzeri birçok projenin temelleri de kurban ziyaretlerinde atılacak.”

YAKLAŞIK 35 BİN YETİME BAYRAMLIK KIYAFET

İHH, ayrıca Türkiye ile birlikte toplamda 10 ülkede 34.719 yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunmayı planlıyor. İHH web sitesinde yer alan bilgide; bağışçıların destekleri ile planladığı hedef ülkeleri; Arnavutluk, Çad, Çeçenistan, Filistin, Karadağ, Keşmir, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye ve Türkiye olarak açıkladı.

5 KITADA KURBAN ORGANİZASYONU

Afrika’dan Balkanlar ve Güneydoğu Asya’ya Ortadoğu’dan Latin Amerika’ya beş kıtada ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacak olan İHH’nın bu yıl kurban çalışmaları için ziyaret edeceği ülke ve bölgeler İHH’nın web sitesinde açıklandı.

İHH Solhan Şubesi kurban organizasyonunda Güney Asya’da bulunan Patani’de çalışmalara katılacak.

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?

-Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir.

KURBANINIZI NASIL BAĞIŞLAYABİLİRSİNİZ?

Online olarak İHH web sitesinden (https://online.ihh.org.tr/kurban) bağış yapabilirsiniz

Posta çeki yoluyla bağış yapabilirsiniz. Hesap No: 1605451

Vakıf merkezine gelerek elden bağış yapabilirsiniz.

İHH İnsani Yardım Vakfı’na 0212 631 2121’den ulaşarak bilgi alabilir, bağışlarınızı yapabilirsiniz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN