• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN İHH, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİ SEVİNDİRİYOR

3 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5012 defa okundu.
SOLHAN İHH, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİ SEVİNDİRİYOR

Solhan’da faaliyet göstermeye başladığından beri her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kurban eti dağıtan, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, yetimlere bayramlık elbiselerini alan Solhan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeye devam ediyor.

Sohbetler, seminerler, konferans ve eğitim yardımları gibi çalışmalar yürütürken özellikle yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişileri de yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayında da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ramazan ayı çalışmaları kapsamında yardım faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “ Ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahiplerine gıda kolilerimizi ulaştırmaya çalıştık. Kumanya ve gıda dağıtımlarımızı Ramazandan önce ve Ramazan’ın 15’inden sonra olmak üzere iki aşamada gerçekleştirdik. Toplamda Solhan merkez ve köylerinde 185 Ramazan kumanyası dağıttık. Bununla birlikte her bayramdan önce gerçekleştirdiğimiz gibi yetim kardeşlerimize bayramlık kıyafet temininde bulunduk. Yetim kardeşlerimize veya ailelerine ulaştırdığımız bayram giyim kartlarıyla gönüllerince alışveriş yapma imkânı bulan kardeşlerimizin yüzlerini güldürmeye çalıştık. Böylece Solhan merkez ve köylerinde bulunan 140 yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi kardeşimizin bayramlıklarını temin ettik.” diyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Katkı sunan başta Solhan halkı olmak üzere farklı şehir ve ülkedeki hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Özellikle DİTİP Hamburg Finkenwerder Osman Beyi Camisi görevlilerine, hocalarına, öğrencilerine Ramazan kumbaralarını yetim kardeşlerimiz yararına bizlere ulaştırdıkları ve kardeşlik bilincini diri tutup iyilik köprüleri kurdukları için teşekkürlerimizi sunarız. Cenabı Hak, bu uğurda çaba gösteren herkesten razı olsun.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN