• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHAN İHH, 20 AİLEYE ET DAĞITTI

5 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
780 defa okundu.
SOLHAN İHH, 20 AİLEYE ET DAĞITTI

İyiliği her zaman her yerde yaşatmak misyonuyla hareket eden Solhan İHH, farklı alanlarda çalışmalarına devam ederken hayırseverlerin

kendilerine ulaştırdıkları iki adak kurbanı keserek etini 20 aileye dağıttı.

İyiliği her zaman her yerde yaşatmak misyonuyla hareket eden Solhan İHH, farklı alanlarda çalışmalarına devam ederken hayırseverlerin kendilerine ulaştırdıkları iki adak kurbanını dağıttı.

Özellikle yetim aileler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi Solhanlılara kurban etinin ulaşmasında aracılık yaptıklarını belirten İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, biri şehir dışından olmak üzere iki hayırseverin kendilerine ulaştığını,  iki adak kurbanı kestirip 20 ihtiyaç sahibi aileye dağıttıklarını belirtti.

Hayırda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyleyen Tunç: “İyilik yaşamın en tatlı, en verimli, en sevimli işidir. Allah rızası için yapılan her meşru iş iyiliktir. Bazen bir yetimin başını şefkatle okşamaktır, bazen de yolda kalmışa ve yolunu kaybedene yardımcı olmaktır. Bazen ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmaktır. İyilik; evsiz, barksız, belki de vatansız insanlara aş ve arkadaş olabilmektir. Bir tebessüm, bir çift güzel söz, öğrenilen bilgi, samimi bir dua, yoldan kaldırılan taştır iyilik. Hayatın her anını ve alanını kuşatmalı iyilik algı ve anlayışımız. Önemli olan iyilik ve yardımlaşma duygusunun yürekten yürürlüğe yansımasıdır. İyiliği ve yardımlaşmayı sadece konuşan değil bu uğurda koşturan olma sorumluluğumuz var. Küçük ihmaller ve kusurlar büyük hüsranlara neden olabileceği gibi önemsiz gibi görülen hayırlar, felaha ve feraha ulaşmamızı sağlayabilir.’’ İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN