• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

“SOLHAN, EN GÜZEL HİZMETE LAYIK”

6 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
690 defa okundu.
“SOLHAN, EN GÜZEL HİZMETE LAYIK”

2015 yılını değerlendiren ve 2016 yılında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldız, Solhan halkının her türlü hizmeti görmeye layık olduğunu söyleyip, kendisini her platformda destekledikleri için de teşekkür ettiğini ifade etti. Solhan’ın güzel bir ilçe olduğunu ve Solhan için elimden ne geliyorsa yapmaya çalışacağını belirten Yıldız, Solhan’ın en güzel hizmete layık olduğunu belirtti.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti adayı olarak Solhan Belediye Başkanlığı için seçime giren ve kullanılan oyların yüzde 58,5’ini alarak seçilen Abdulhakim Yıldız, 2015 yılında yaptığı hizmetleri anlatırken 2016 yılında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2015 yılında önemli çalışmalar kaydettiklerini söyleyen ve 2016 yılının dolu dolu geçeceğini belirten Yıldız; “Büyük projelerimize 2016 yılında başlayacağız. Bazıları için ilk kazmayı vuracağız bazıları için ise işi ihale aşamasına getirmek için yoğun çaba sarfedeceğiz. 2016 yılında büyük projelerin dışında, peyzaj ve kilitli taş işlerinde ise önemli çalışmalarımız olacak.” dedi.

 “PEYZAJ VE KİLİTLİ PARKE TAŞINA AĞIRLIK VERDİK”

2015 yılında yaptığı bazı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yıldız; “2015 yılında 70 bin metrekarelik kilitli taş döşemesi yaptık, şuan Solhan’da kilitli taş döşemesinde büyük bir oran yakaladık. Her zaman unutulan Yukarı Bazmana mevkiinde bizim dönemimizde köyiçi alt ve üst yapı çalışmalarını yapıp bitirdik. Bazmana mevkiinde isnat duvar çalışmaları yapıldı ve mezarlık bölümü sıcak asfalt dökümü için hazır hale getirildi. Söz konusu bölgeye 2016 yılında sıcak asfalt çalışması yapılacak. Bunun yanında Boğlan Mahallesi koşkimaran dediğimiz bölge yıllarca hep mağdur edilmişti. Bizler bu dönem içinde orada da alt ve üst yapı çalışmalarını başlattık ve bitirdik. Anadolu Lisesi ve Şimşirpınar Köyü yol genişletilmesi yapıldı. O bölgede isnat duvarları çalışmaları tamamlanmak üzere ve 2016 yılında sıcak asfalt ile kaplanacak hale getirildi. Su sıkıntısı yaşayan bölgelerde sondaj çalışmalarıyla sıkıntıları gidermeye çalıştık. Solhan’a 4500 metrekare alanında Ziyaret park adında güzel bir sosyal tesis kazandırdık. Mevcut futbol sahamıza 500 kişilik bir tribün kazandırdık. Peyzaj çalışmasına ağırlık verdik. D-300 karayolu üzerinde Solhan Devlet Hastanesi bölgesinden İlçe Milli Eğitime Müdürlüğü önüne kadar yaptığımız peyzaj çalışmasıyla şehir geçişine güzel bir görünüm vermeye çalıştık. İnşallah 2016 yılında peyzaj çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Sadece bunlarla değil daha birçok çalışmalarımızla 2015 yılını geride bıraktık. Bizler burada bir ekip ile çalıştık, meclis üyelerimizden, personellerimize kadar herkes canla başla çalıştı. İlçe halkımızda arkamızda durdu ve bizi hep desteklediler. Bu konuda onlara da teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

2016 YILI BÜYÜK PROJELERİN YILI OLACAK

2016 yılının büyük projelerin yılı olacağını belirten Başkan Yıldız, Açık Alan Spor Kompleksi Projesini hakkında bilgi verdi.

Başkan Yıldız; “2015 yılında 28 kilometre alt yapı ihalesini yapmıştık. Bunu 2016 yılında bitirmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte Solhan’da alt yapı sorunu yüzde 95 seviyesinde çözülmüş olacak. Büyük projelerimden biri olan “Açık Alan Spor Kompleksi” Projesini 14 bin metre kare üzerinde inşa edeceğiz. Bu projeye dair çalışmalarımızı tamamladık, sadece arsa ile ilgili küçük bir pürüz var onu da inşallah 2016 yılının ilk aylarında çözeceğiz. Bu sorunu çözdükten sonra ihaleyi yapıp çalışmalarımıza başlayacağız. Açık Alan Spor Kompleksinde; basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, fitness alanları,  çocuk oyun alanları, mesire alanları, yürüyüş yolu, koşu pisti, bisiklet yolu… Yani tam donanımlı bir spor kompleksi olacak. İlçemize bu sosyal alanı kazandırıp halkımızın hizmetine sunmak için sabırsızlanıyorum. 14 bin metrekarelik bir alan üzerinde ilçemize yakışan bir tesisi olacak. 2016 yılındaki hedeflerimizden biride 100 bin metrekare kilitli taş çalışması olacak. Kilitli taşı olmayan mahalle sokaklara ulaşmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte ilçemizde kilitli taşı yüzde 80’lere çıkaracağız. 2017’de ise kilitli taşı olmayan mahalle, sokak, cadde kalmayacaktır.” İfadelerini kullandı.

İKİ ÖNEMLİ PROJE İÇİN ÇALIŞILIYOR

Seçilmeden önce vaad ettiği Solhan Deresi Islahı projesi ve Ferah Tepe projesi için 2016 yılında önemli adımlar atacağını söyleyen Yıldız, Solhan Deresi Islahı projesinin çalışmalarımı projelendirdim. 2015 yılında kalkınma ajansına sunmuştum. Bir iki küçük detaydan dolayı kabul görmedi. Bu projeyi 2016 yılında revize ederek tekrar sunacağız. Kabul olması için tüm girişimlerde bulunacağız. Ferah Tepe çalışmalarını projelendirip ilgili makamlardan destek almak için üzerinde duracağız” dedi.

“KREDİ İLE YENİ BİR GREYDER ALDIK”

Belediyelerin olmazsa olmazlarının iş makinaları olduğunu söyleyen Yıldız, Araçlarla ilgili çevre şehircilik ve belediyeler birliğinden destek isteyeceklerini söyledi.

Greyder ihtiyaçlarının olduğunu ve bunun için iller bankasından kredi talep ettiklerini belirten Yıldız, “550 bin TL’lik kredimiz onaylandı. Ocak ayı içinde bize teslim edileceğini düşünüyorum.” dedi.

SOLHAN HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Güzel, şirin bir ilçeye sahip oldukları için çok şanslı olduğunu söyleyen Başkan Yıldız, Solhan Halkının her zaman kendisini desteklediğini ve aldığı tüm kararlarda arkasında durdukları için teşekkür etti.

Yıldız; “Solhan güzel bir ilçe, bu ilçemiz için elimden ne geliyorsa yapmaya çalışacağım. İnşallah ilçemizi belediyecilik alanında en üst seviyeye çıkaracağız. Çünkü Solhan halkı buna layıktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN