• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

Solhan Elektrik Problemine Çözüm İstiyor!

15 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1287 defa okundu.
Solhan Elektrik Problemine Çözüm İstiyor!

İlçedeki elektrik sorununun sürekliliğinden dert yanan vatandaşlar, soruna kesin çözüm taleplerini yinelediler. Elektrik kesintilerinin sıkça yaşanmasının alt yapı ile alakalı olduğunu savunan, gerek elektrik direklerinin ve gerekse tellerin hepsinin elden geçmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, sorunun çözümü için gereğinin yapılmasını istediler.

 İlçede sıkça elektrik kesintilerinin yaşandığını ancak kar yağışı ile birlikte kesintilerin daha da sıklaştığını söyleyen vatandaşlar, soruna kesin çözüm taleplerini yinelerken elektrik kesintilerinin sıkça yaşanmasının alt yapı ile alakalı olduğunu savunup gerek elektrik direklerinin ve gerekse tellerin hepsinin elden geçmesi gerektiğini söylediler.

Sorunun devam etmesine ve çözüm üretilmemesine tepki gösteren vatandaşlar, sosyal medyada “Solhan Elektrik Problemine Çözüm İstiyor!” sayfası açıp paylaşımlarda bulunarak seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyorlar.

İlçedeki elektrik sorununun ortalama olarak her gün yaşandığını dile getiren ve kesin çözüm için yetkililere seslenen vatandaşlar, sorunun yaşanması ile elektronik cihazlarda meydana gelen problemlerden dolayı mağdur olduklarını aktardılar.

İlçede yaşanan elektrik sorununa dikkat çekmek için kesintilerin meydana geldiği zamanın çetelesinin de zaman zaman tutularak yetkililere iletildiğini ancak sorunun daha da devam ettiğini söyleyen vatandaşlar, bu mağduriyeti birey olarak kendilerinin tek değil ilçe halkının yaşadığını ifade edip üst düzeyde gerekli çalışmaların yapılıp sorunun çözülmesini istediler.

Yıllardır elektrik sorunun olduğunu ve bu sorunun kesin bir çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “Teknolojik bir çağda yaşıyoruz; ancak elektrik kesintisinin nerdeyse her gün yaşandığını görmekteyiz. Bu çağda böyle sorunların yaşanması kabul edilecek bir durum değildir. Bir ilçede neredeyse her gün elektrik kesintisi olduğu gibi bazı günlerde ise saatlerce elektrik kesintisi olabiliyor. Yıllardır devam eden soruna son verilmesi gerekiyor.  Her yıl aynı sorunla yaşamaya alışmamız sorunun devam etmesinde bir sakınca olmadığı anlamına gelmemelidir. Sorunun kesin çözümü için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Yetkili kurum, kendi haklarını almak ve korumak için nasıl özveri ile çalışıyorsa vatandaşa da bu hizmet hakkını en azında aynı oranda sunmalıdır.” ifadelerini kullandılar.

Kar yağışında veya rüzgârlı havalarda kesintinin yaşanmasında elektrik kurumunun ilçedeki çalışanlarının da sorunu çözmek için dağ bayır demeden ve hava şartlarına aldırış etmeden çalıştıklarını belirten vatandaşlar, bu çalışanların da can taşıdığını ifade edip, kurumun kesintiden mağdur olan vatandaşları düşünmüyorsa bile kendi personeline acıması gerektiğini dile getirdiler.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN