• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

SOLHAN DEVLET HASTANESİ YATAK KAPASİTESİ 75’E ÇIKARILDI

7 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2771 defa okundu.
SOLHAN DEVLET HASTANESİ  YATAK KAPASİTESİ 75’E ÇIKARILDI

Solhan’ın yıllardır talep ettiği hastane kapasitesi ile ilgili karar çıktı. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü kararıyla Solhan Devlet Hastanesi yatak kapasitesi 50’den 75’e çıkarıldı.

İlk olarak, 1987-1988 yıllarında Sağlık Merkezi olarak açılan ve 1993-1994 yıllarında 25 yataklı devlet hastanesine dönüştürülen Solhan Devlet Hastanesi, 2010 yılı Haziran ayında 50 yataklı yeni hastane binasına taşınarak hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün 28.08.2020 tarihli kararıyla Solhan Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi 75’e çıkarıldı.

SOLHAN’IMIZA HAYIRLI OLSUN.

Solhan Devlet Hastanesi’nin kapasite artırımı hakkında açıklamada bulunan AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, “Daha önce Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığımız görüşmeler neticesinde, Solhan Devlet Hastanemiz, 50 yataklı kapasiteden 75 Yataklı Kapasiteye C Gurubu Hastaneye çıkarılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Solhan Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

  1. C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Solhan Devlet Hastanesi’nin Yatak Kapasitesinin 50 (elli) yataktan 75 (Yetmiş beş) yatağa çıkarılmasına dair 28.08.2020 tarih ve E. 1606 sayılı makam onayı ile yapıldığını belirten ve alınan kararın biran önce uygulanması için ilgili birimlere iletildiğini söyleyen Doğu, “Solhan Devlet Hastanesi’nin kapasitesinin artırılmasına ilişkin daha önce bir kaç defa talep yapıldı ancak hastane doluluk oranının düşük olması nedeniyle talep red edilmişti. Hastanemizin D Grubu hastane olması ve kapasitesinin yetersiz olması uygulamada bir takım sıkıntıların oluşmasına sebep oluyordu. Özellikle de Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Eğitim veren Odiyometri Bölümü öğrencilerimizin Hastanemizde KBB Polikliniğinin olmayışından Staj yapma imkanları bulunmadığından dolayı bölümümüz geçici olarak Bingöl Merkeze taşınmıştı. Bunun için, Daha önce Solhan Belediye Başkanımız Abdulhakim Yıldız, İl Genel Meclis üyemiz Halim İlkyaz ile birlikte Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Hilmi Ataseven’i ziyaret ettiğimizde, Solhan Devlet Hastanemizin Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmesi için kapasite artırımı, Seviye Yoğun Bakım ünitesinin açılması, Hastane İç Dış Onarımının yapılması, 3. Bir Diş Ünitesi ihtiyacı Transport Küvöz ihtiyacı, Personel ihtiyacı başta olmak üzere tespit edilen sorunları bir rapor halinde kendisine sunmuştuk. Bu sorunlarımızın önemli bir kısmı çözüme kavuştu.” dedi.

YENİ BÖLÜMLER AÇILACAK

Doğu son olarak şunları kaydetti; “Alınan bu kararla birlikte inşallah Hastanemizde KBB bölümünün açılmasıyla söz konusu bölümümüz tekrar Solhan’da eğitime devam edecektir. Hastane Kapasitesinin arttırılması, Hastanemizde hizmet veren; Dahiliye, Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Pediatri, Anestezi, Aile Hekimi Uzmanlığı branşlarının yanı sıra; Kulak Burun Boğaz, göz, ortopedi, acil uzmanlığı ve radyoloji bölümleri açabileceğiz. Radyoloji açıldıktan sonra da tomografi için başvurma hakkımız oluyor, artık branşlardaki bölümlerin de açılması sağlanacaktır. Sağlık alanında Hastanemize bu önemli hizmetin kazandırılmasında Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Hilmi Ataseven’e, Sağlık İl Müdürümüz Dr. Mehmet Emin Gündoğdu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN