• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SOLHAN ÇAĞRI-DER’DEN KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASI

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1321 defa okundu.
SOLHAN ÇAĞRI-DER’DEN KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Her yıl kurban bayramında olduğu gibi bu yıl da kurban çalışmalarına başladıklarını belirten Barış, Kurban kesecek olan hayırseverlerin, kurbanlarını gönül hoşnutluğu ile derneklerine teslim edebileceklerini veyahut çalışmaları içinde yer alabileceklerini söyledi.

  

Solhan’da yardımlaşma çalışmaları ile ismi sıklıkla gündemde olan Solhan Çağrı-Der her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban çalışmalarına başladı. Çağrı-Der’in kurban çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Dernek Başkanı Muhsin Barış, Kurban kesecek olan hayırseverlerin, kurbanlarını gönül hoşnutluğu ile derneklerine teslim edebileceklerini veyahut çalışmaları içinde yer alabileceklerini belirtti.

Üyesi oldukları Umut Kervanı Platformunun ülke genelinde “Kurban Kardeşliktir”  sloganıyla çalışmaları başlattığını belirten Başkan Barış, “Kardeşlik duygularının ziyadeleşip, perçinleşmesine vesile olmasını temenni olması dileğiyle çalışmalarımıza başladığımızı kamuoyuna ve duyarlı halkımıza duyuruyoruz. Amacımız bu çalışmalar ile toplumsal kaynaşma ve paylaşma kültürünü geliştirerek muhabbet ve kardeşliğe çokça muhtaç olduğumuz bu dönemde o duyguların topluma hakim olmasını istiyoruz. Kurban Bayramı ve diğer bayramlardaki asıl hedef ve gayenin Allah’u Teala’ya karşı takvalı olmanın ve Müslümanlar arasında paylaşmanın, sevginin ve kardeşliğin pekişmesidir. Ayeti kerimenin deyimiyle ‘ Rabbimize ulaşacak olan ne Kurbanın etidir, ne de Kurbanın kanıdır. Rabbimize ulaşacak olan takvamızdır.’ Geçen sene Diyarbakır’da Kurban eti dağıtırken vahşice şehid edilen kardeşlerimiz olan Yasin Börü ve arkadaşları anısına da kurbanları dağıtacağız. Bu gaye ile her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban kesmek isteyen dostlarımıza, gönüllülerimize, üyelerimize ve hayırsever hemşerilerimize söz konusu hayırlı çalışmalarımıza ilgi gösterip katkıda bulanmaları çağrısında bulunuyoruz. Bu hayırlı kervana sizler de katılınız ki kurbanlarımızı toplu olarak bir arada kesip el birliği ile daha çok ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilelim. Belki de yılda bir defa da olsa kırmızı eti aşlarına katacak muhtaçların sevinmesine vesile olabiliriz.” İfadelerini kullandı.

Kurban bedelini 580,00 Türk Lirası olarak belirlediklerini, kurban kesimi ve dağıtımının ise Bayramının 2’nci ve 3’üncü günlerinde yapılacağını söyleyen Barış, “Kurban kesecek hayırseverler isterse kurban etlerini derneğimiz aracılığı ile istediği ailelere veya bizzat gönüllü üyelerimizle birlikte kurban etlerini dağıtabilirler. Kurban kesecek olan hayırseverlerin, Çağrı-Der’e şahsen veya 0533 768 5170 nolu telefondan bize ulaşabilirler.” şeklinde konuştu.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN