• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

SOLHAN ÇAĞRI-DER 500 AİLEYİ SEVİNDİRDİ

5 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1229 defa okundu.
SOLHAN ÇAĞRI-DER 500 AİLEYİ SEVİNDİRDİ

Bingöl’ün Solhan ilçesinde faaliyette bulunan Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı Der, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da yaptığı kurban eti ve gıda yardımlarıyla 500 aileyi sevindirdi.

 Solhan’da faaliyette bulunan Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı Der, üye ve gönüllüleriyle beraber yüzlerce muhtaç aileye kurban eti dağıttığını açıkladı.

Kurban bayramı öncesi muhtaç ailelere yapılan gıda yardımları ve kurban bayramı süresince yapılan kurban eti yardımları il ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı Derneği Başkanı Muhsin Barış, "Hamdolsun, biz Solhan Çağrı Der olarak Kurban Bayramında da hayırsever vatandaşlarımız ile muhtaç kardeşlerimiz arasında hayır köprüsü olduk. Bu yıl diğer yıllara göre kurban kesimi daha da çok olduğu için bizler de daha fazla muhtaç aileye kurban etini ulaştırdık. Vekâletlerini aldığımız birçok kardeşimizin Allah için adadıkları kurbanlıklarından elde ettiğimiz eti 460 muhtaç aileye ulaştırdık.” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce fakire ulaştıklarını ifade eden Barış, bu bayramın başka bir anlamının olduğunu ifade ederek, “Geçen yıl kurban bayramında fakirlere kurban eti dağıtırken Şehit edilen Şehit Yasin ve arkadaşlarını bu kurban bayramında andık. Onların fakirlere ulaştıramadığı kurban etini bizler onların adına dağıtıp fakir ve muhtaçlara ulaştırdık. Bir Yasin Allah yolunda kurban oldu, binlercesi kurban olmaya hazırdır.” diye konuştu.

Kurban bayramı öncesinde ise 40 muhtaç aileye gıda yardımında bulunduklarını belirten ve her ay imkanlar dahilinde muhtaç ailelere gıda yardımlarını sürdürdüklerini aktaran Barış, şu ifadeleri kullandı: “Mazlumların, fakirlerin ve kimsesizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Onların yanında olmaya seslerine ses, güçlerine güç, dertlerine çare olmaya çalışacağız.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN