• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

“SOLHAN BU SEFER DESTAN YAZACAKTIR”

4 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1247 defa okundu.
“SOLHAN BU SEFER DESTAN YAZACAKTIR”

Geçtiğimiz hafta Solhan’ı ziyaret eden Ak Parti Bingöl Milletvekili adayları vatandaşlar ile bir araya gelip kısa konuşmalar yaptılar. Ak Parti Bingöl Milletvekili Adayı Fevzi Berdibek, Solhan’ın bu sefer destan yazacağını ifade ederken Enver Fehmioğlu ise Solhan’ı Genç’in önünde tutacağını söyledi.

 Ak Parti Bingöl Milletvekili adayları Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu ve Fevzi Berdibek Solhan’ı ziyaret ettiler. Esnafları ziyaret eden Ak Partili adaylar vatandaşlara hitaben kısa konuşmalar yaptılar.

Ak Parti Bingöl Milletvekili adayı Şebnem Koçakelçi, rahatsız olduğu ve sesi kısıldığı için konuşma yapamazken Enver Fehmioğlu ve Fevzi Berdibek vatandaşlara hitaben kısa konuşmalar yaptılar.

 “SOLHAN’I GENÇ’İN ÖNÜNE ALACAĞIM”

Solhan ziyaretinde vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Ak Parti Bingöl Milletvekili adayı Enver Fehmioğlu, “Değerli Solhanlı kardeşlerim! Biliyorum bir burukluk yaşıyorsunuz ama bunu burada mikrofonda, bu meydanlarda izah etmenin bir anlamı olmaz. Ama şunu söylüyoruz; biz arkadaşlarımızla Solhan ile ilgili baş başa bir görüşmemiz oldu ve biz her birimiz bir Solhan vekiliyiz. Buna inanın ve bu anlamda bize güvenin. Ben şahsım adına şunu söylüyorum. Uzun süredir bu siyasetin içindeyim Solhan ilçesi benim için özeldir ve her bir Solhanlı benim için bir değerdir.  Ben Gençliyim ama inanın ben Solhan’ı Genç’in önüne alacağım. Buna yürekten inanın. Bu sebepten biz sadece bir selamlaşma konuşması için buradayız. Tabi bu burukluğun giderilmesi için, Solhanlılardan daha büyük bir destek almamız için bire bir dokunarak, oturarak, konuşarak bu işi inşallah en güzel şekliyle hal yoluna koyacağız. Ben Solhan’ın bir özelliğini söyleyeyim; kendi açımdan Solhan Bingöl’ün ilçeleri içerisinde benim için en önde olan ilçedir. Çünkü geleneklerine bağlı, yüzü ileriye dönük ama geleneklerine bağlı bir ilçedir. Bu ilçenin halkı misafir perver, kadir şinas ve davaya inanmış insanlardır. Ak Parti’nin kuruluşundan bu güne Solhan’dan güçlü bir destek alındı ve inşallah bu dönem de hep birlikte bunu devam ettirmeye çalışacağız. Biz iyi niyetle yola çıktık. Bize inanın. Cenab-ı Allah akıbetimizi hayra çevirsin. Ben bunu söylüyorum: yarın seçildiğim zaman ben Solhanlılara mahcup olmak istemiyorum. Gecemi gündüzüme katarak bütün Solhanlı kardeşlerimi en iyi şekilde, en güzel şekilde bağrıma basacağım ve Solhan’ın meselelerini kendime dert edineceğim” ifadelerini kullandı.

“SOLHAN BU SEFER DESTAN YAZACAKTIR”

Bir konuşma yapan Ak Parti Bingöl Milletvekili adayı Fevzi Berdibek, “Bizler Ak Parti olarak 2002-2015 dönemi arasında ayrım yapmaksızın bütün ilçelerimize, bütün beldelerimize, şehrimize aynı şekilde, aynı mesafede durmaya çalıştık. Hizmet noktasında, saygı noktasında, sevgi noktasında her yönüyle sizlerle bütünleşmeye çalıştık. Milletvekili olduğumuz dönemde de bir Solhanlı gibi davrandık. Milletvekili olmadığımız dönemde de Solhanlı gibi davrandık. Burada bütün Solhanlılar bunu çok iyi biliyor.  Ben yılda en az 10 kez milletvekili olmadığım halde bütün esnafı tek tek gezmişim, bütün Solhanlıları bağrıma basmışım. Bugüne kadar her yönüyle Solhanlıların yanında durmaktan şeref duyduk ve her yönü ile Solhanlılarla bütünleşmekten şeref duyduk. Beni sizlerden istirhamım sakın sakın şunu düşünmeyin: bizler mağdur edildik, bizlere haber verilmedi, bizler yetim kalacağız düşüncesi ile asla hareket etmeyin. Bu can bu bedende kaldığı müddetçe Fevzi Berdibek Ankara’da sizler için açık adrestir. Buna inanın ve yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır düşüncesi ile her zaman sizin yanında yer alacağız. Bizler şuna inanmanızı istiyoruz ki bizler her zaman sizlerin bir parçası olarak, bir kardeşiniz olarak, bir ağabeyiniz olarak, bir yakınınız olarak, sizlerin yanında olmaktan şeref duyduğumuzu belirtiyorum. Bu konuda müsterih olabilirsiniz, zerre kadar tereddüdünüz olmasın. Herkes beni tanıyor. Ben hiç bir zaman demedim ben Azlı’yım. Ben demedim ben buralıyım, şuralıyım. Ben dedim ben her yerliyim, ayrım yapmadık. Bu yüzden benim sizlerden istirhamım Solhan bu sefer destan yazacaktır. Üç kardeşiniz, bacınız sizlerin emrinde olmaktan şeref duyacaktır. Allah’ın izni ile Solhan’a genel merkez bunu uygun görmüş. Eğer bizim elimizde yetki olaydı ben kendimi üçe değil de bire koyardım. Ama beni üçe almışlar. Baş göz üzere. Bu yüzden bu işin ayrımı yoktur. Solhan’ın bir adayı yerine üç aday buradadır. Bu konuda müsterih olabilirsiniz.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN